• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KURBAN FİYATLARI 890 TL

11 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
342 defa okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Bingöl İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile “Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı” düzendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890 TL yurt dışında 725 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Bingöl İl Müftülüğü Konferans Salonunda “2019 yılı Vekâlet Yoluyla Kurban” tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe Müftüleri, Daire Personelleri, İl Merkez ve Köylerinde görev yapan din görevlileri ile Kuran Kursu Öğreticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen program; Kur’an-ı Kerim tilaveti, TDV Bingöl Şube Sorumlusu vakıf tarafından yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgilendirmeler ve İl Müftüsü Muharrem Genç’in açılış konuşmasıyla başladı.

İl Müftüsü Genç, Bingöl’ün 2018 yılı vekâletle kurban bağışı kampanyasında, ülke genelinde 36’ncı sırada 536 hisse kurban bağışı aldığı yer olduğunu ifade eden ederek çalışmalarından dolayı tüm din görevlilerine katkı ve güvenlerinden dolayı kurban bağışında bulunan Bingöl halkına teşekkür etti.

HEDEF; 500 BİN HİSSE

Personele hitap eden Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetler Daire Başkanı Hacı Bayram Gür, Türkiye Diyanet Vakfı’nın, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte 1993 yılından bu yana vekâlet yoluyla kurban kesim programı düzenlediğini ifade ederek, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 01 Temmuz 2019 tarihinde yaptığı kurban tanıtım toplantısı ile kurban fiyatlarını kamuoyuna duyurduğunu bildirdi.

Daire Başkanı Gür, vekâleten kurban programının amacı, kurban satın alınması, vekâleten kurban programında ortak çalıştıkları kurumlar, kurban fiyatlarının belirlenmesi, kurban bağışlarının kabulü, bağış yöntemleri, kesim ve dağıtım yapılacak ülke ve bölgelerin belirlenmesi, kurban kesimi ve dağıtımı esnasında dikkat edilen hususlardan söz ederek bağış sayıları hakkında istatistiki bilgiler verdi.

Geçtiğimiz yıl, 430 bin hisse olarak gerçekleştirilen Kurban sayısının bu yıl en az 500 bin hisse olarak hedeflendiğini belirten Gür, “Bağışlayacağımız kurbanlarla gönül coğrafyamızda kurban sevincini ve neşesini birlikte yaşayacağız inşallah” dedi.

Gür, vekâletle kurban bağış bedelinin 2019 yılında yurt içinde 890 TL, yurt dışında ise 725 TL olduğunu söyleyerek kampanyanın 10 Ağustos’ta sona ereceğini, bağış yapmak isteyenlerin Müftülüklere, Türkiye Diyanet Vakfı İl ve İlçe Şubelerine ilgili banka ve PTT şubelerine müracaat edebileceklerini ayrıca http://bagis.tdv.org adresinden ve mobil uygulama ile online olarak bağış yapabileceklerini ifade etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN