• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KURA ÇEKİLDİ, İLK RAKİP TORUL

2 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1816 defa okundu.
KURA ÇEKİLDİ, İLK RAKİP TORUL

2019-2020 Voleybol Sezonu bayanlar ve erkekler 1’inci liglerinin fikstürleri çekilen kura sonucu belli oldu. Kura sonucuna göre Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor’un ilk rakibi Gümüşhane temsilcisi TKD Kuzey Enerji Gümüşhane Torul Gençlik takımı oldu.

2019-2020 voleybol sezonu kadınlar ve erkekler 1’inci liglerinin fikstürleri belli oldu.

2019-2020 voleybol sezonu kadınlar ve erkekler 1’inci liglerinin fikstürleri 28 ağustos 2019, Çarşamba günü Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kura çekimi sonucunda belli oldu.

Kura çekimine; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Liglerden sorumlu asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ve kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Kadınlar ve Erkekler 1. Ligi’nin çok değerli başkan ve kulüp temsilcileri 2019-2020 voleybol sezonu kura çekimine hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Her zaman söylediğim gibi çok nezih bir camiayız. Bildiğiniz üzere; 16 yıl sonra yeniden ev sahipliği yaptığımız Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası başladı. A Milli Kadın voleybol takımımız, güzel bir başlangıca imza atarak ilk üç maçından da galibiyetle ayrılarak bizleri gururlandırdı. Hem medya da hem de kamuoyunda Filenin Sultanları harika bir destek görüyor. Yeni sezonun tüm kulüplerimize ve sporcularımıza hayırlı olmasını diliyor, tüm kulüplerimize başarılar diliyorum” dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ardından söz alan TVF lig işleri danışmanı Recep Nurtanış yeni sezon statüsü ile ilgili bilgiler verdi ve tüm takımlara başarılar diledi.

TVF liglerden sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ise; yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını dileyerek başarılar diledi.

Kadınlar 1. Lig A ve B Grubu’nda 1. Devre Karşılaşmaları 13 Ekim – 22 Aralık 2019 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 04 Ocak – 07 Mart 2020 tarihleri arasında oynanacak.

Erkekler 1. Lig A ve B Grubu’nda 1. Devre Karşılaşmaları 12 Ekim – 21 Aralık 2019 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 05 Ocak – 08 Mart 2020 tarihleri arasında oynanacak.

B GRUBUNA 5 YENİ TAKIM

Türkiye Voleybol Federasyonu kararıyla önceki yıllarda 14 olan takım sayısı 12’ye düşürülürken düşen 4 takımın yerine iki yeni takım ve ligden çekilen iki takımın yerine davet edilen iki takımın yanında takım sayılarının dengelenmesi için Ankara bölgesinden bir takım verilerek 2019-2020 sezonunda B grubuna 5 yeni takım katılmış oldu.

I.ETAP: Voleybol Federasyonu tarafından Kadınlarda A ve B Grupları 12 Takımlı, Erkeklerde A ve B Grupları 12 takımlı olarak ayrılan her grup, müsabakalarını kendi arasında deplasmanlı iki devreli lig usulüne göre oynar.

Deplasmanlı iki devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonucunda A ve B grubunda 1. 2. 3. ve 4. (Birinci, İkinci, Üçüncü ve Dördüncü) sırayı elde eden toplam 8 takım, yarı finallere katılmaya hak kazanır.

I.Etap müsabakaları sonunda aldıkları puana göre yapılan sıralamada erkeklerde ve kadınlarda A ve B gruplarında son iki sırayı alan takımlar (11 ve 12.’ci sırayı alan takımlar) 2. Lige düşer.

7.1 PUANLAMA SİSTEMİ: (TVF YARIŞMA TALİMATI) (DEĞİŞTİ)

  1. A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır.

3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan,

3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan,

2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan,

1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir.

Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir. Setler 25-0, 25-0, 25-0 olarak tescil edilir.

Bir veya birden fazla takımın katıldığı müsabakalarda sıralama şu şekilde belirlenir:

  • Kazanılmış Maç Sayısı (galibiyet sayısı) fazla olan takım üst sırada yer alır. Kazanılmış maç sayısının (galibiyet sayısı) eşitliği halinde, sıralama; kazanılan toplam puana göre belirlenir.
  • Kazanılan toplam puana göre eşitliğin bozulmaması halinde; sıralama set averajına göre belirlenir. Set averajı hesaplanırken takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, set averajı büyük olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.
  • Eşitliğin set averajına göre de devam etmesi halinde; sayı averajına bakılır. Eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının (sayı averajı) büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.
  • Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalarda kazanılmış maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.

Transfer tarihleri (TVF Sporcu Tescil, Lisans ve Transfer Talimatı)

Madde 22- Transferler, aşağıda belirtilen tarihler arasında yapılır:

22.1. Türkiye Sultanlar/Efeler Ligi için 1 Temmuz- 30 Eylül,

Türkiye 1. Ligi için 1 Temmuz- 15 Eylül,

22.2. Türkiye 2. Ligi için 1 Temmuz- 31 Aralık,

22.3. Deplasmanlı Türkiye Ligleri dışında kalan ligler için 1 Temmuz- 30 Haziran,

22.4. Geçici Transfer için 1 Eylül- 31 Ocak,

22.4.1. Mülga.

22.5. Yabancı sporcu için 1 Temmuz- 31 Ocak.

22.6. İkinci Lisans için 1 Ağustos – 31 Aralık

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN