• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KISITLAMANIN İLK GÜNÜNDE SOLHAN!

23 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
450 defa okundu.
KISITLAMANIN İLK GÜNÜNDE SOLHAN!

Ramazan Bayramı Arifesi ve bayram süresi boyunca 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Solhanlılar kısıtlamaya riayet edip evlerinden çıkmadı. Zorunlu ihtiyaçlar hariç vatandaşlar evlerinden çıkmazken görevliler kontrollerini, Belediye ekipleri de temizlik çalışmalarını sürdürdü.

81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması 23 Mayıs 2020 saat:00.01’de başladı. Sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması öncesi belediye ve ilçe emniyet tarafından gerekli uyarılar yapılıp saat 23.00’da iş yerlerinin kapatılması sağlandı.

23 Mayıs günü olan Ramazan Bayramı arifesinde Solhan’da bakkal, manav, kasap ve pastaneler ile fırınların bayileri halka hizmet ederken zorunlu ihtiyaç dışında vatandaşların sokağa çıkmadığı görüldü.

Solhan Belediyesi ekipleri tarafından ise boş sokakların temizliği; süpürge aracı ve personeller ile yapıldı. Vefa Sosyal Destek ekipleri de görevleri başında kısıtlamadan dolayı veya sağlık durumlarından dolayı acil ihtiyacı olduğu halde sokağa çıkamayacak vatandaşlara hizmet görevlerini yürütürken ilçe emniyet ve ilçe jandarma ekipleri de vatandaşların sokağa çıkmaması için devriyeler atarken yol kontrolleri de yapıldı.

Kısıtlamanın ilk gününde Solhan’da her hangi bir sıkıntının yaşanmadığı ve vatandaşların kısıtlamaya riayet ettiği görüldü.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN