• Dolar Alış / Satış: 5.55 / 5.56
  • Euro Alış / Satış: 6.39 / 6.402
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KHGB ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI

11 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
518 defa okundu.

İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Selim Değer’in vefatından dolayı boşalan Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenliği için seçim yapıldı. Yapılan seçime tek aday olan Abdurrahim Sayılı, birlik encümeni olarak seçildi.

Her yıl Nisan ayında yapılan Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenliği seçiminde Nisan 2017’de seçilen ve geçtiğimiz ayda hayatını kaybeden Mehmet Selim Değer’in yerine encümen seçimi yapılması için birlik üyeleri bir araya geldi. 27 Köy Muhtarı ve 3 İl Genel Meclisi üyesinin üye olduğu ve Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’un Başkanı olduğu Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeleri, birlik encümeni seçimi için toplantı.

Yapılan seçim öncesi bilgi veren Kaymakam Okumuş, Rahmetli Mehmet Selim Değer’in vefatından dolayı Solhan İlçe Seçim Kurulu tarafından İl Genel Meclisi Üyesi mazbatasının yedek üye olan Atik Süt’e verildiğini belirtti.

Her yıl Nisan ayında yapılan Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçiminde Nisan 2017’de iki olan il genel meclis üyeleri arasından bulunan ve geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Değer’in yerine yeni birlik encümeni seçilmesi için bir araya geldiklerini belirten Okumuş, yapılan seçimin Nisan 2018’e kadar geçerli olacağını ve Nisan 2018’de ise yeni dönem için yeniden seçim yapılacağını belirtti.

İki il genel meclis üyesinin encümen olacağı Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Tayip Kaya encümen olduğu için Abdurrahim Sayılı ve Atik Süt’ün aday olabileceği seçim için Atik Süt aday olmadığından Abdurrahim Sayılı tek aday olarak girdiği birlik encümeni seçiminde Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği encümeni olarak seçildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN