• Dolar Alış / Satış: 5.883 / 5.893
  • Euro Alış / Satış: 6.632 / 6.644
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KARLIOVA YILDIRIMSPOR’DAN ÜVEY EVLAT ÇIKIŞI

4 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
864 defa okundu.
KARLIOVA YILDIRIMSPOR’DAN ÜVEY EVLAT ÇIKIŞI

Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden Karlıova Yıldırımspor’a üvey evlat muamelesi yapıldığını belirten kulüp yöneticileri, Karlıova Kaymakamı ve Belediye Başkanı desteğiyle ayakta olduklarını belirtip Bingöl’ü temsil etmelerine rağmen Bingöl’den bir destek görmediklerini ifade ettiler.

Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden Karlıova Yıldırımspor, üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade etti.

İki sezondur Bölgesel Amatör liginde top koşturan Karlıova Yıldırımspor yöneticileri tarafından basın toplantısı düzenlendi. Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl Karadeniz gurubunda mücadele ederek tarihlerinde bir ilki gerçekleştirip ilk defa Karlıova ilçemizi BAL liginde temsil ettiklerini söyleyen kulüp yöneticileri, bu yıl da Bingöl Sporu’nda içinde bulunduğu gurupta mücadele edeceklerini söylediler.

Bingölspor’a yapılan yardımların Karlıova Yıldırımspor’a yapılmadığını ifade eden Karlıova Yıldırımspor yöneticileri, Bingöl ilinden üvey evlat muamelesi gördüklerini ifade edip gerek Bingöllü siyasetçilerin gerekse bazı kurumların kendilerine destek vermediklerini fakat bu desteğin çok fazlasını Bingölspor’a verildiğini belirtip şunları kaydettiler: “Biz de Bingöl’ün bir ilçesiyiz ve Bingöl Sporla aynı kulvarda mücadele ediyoruz. İki takımda Bingöl için mücadele ediyor. Fakat bu mücadelede tüm destek Bingölspor’a gidiyor ama Karlıova ilçe olunca nedense tüm destekler birden kesiliyor. Bugüne kadar ne Bingöllü bir siyasetçiden ne de herhangi bir kurumdan destek gördük.”

“DEPLASMANA GİDECEK ARACIMIZ BİLE YOK”

Deplasman maçlarına kiraladıkları midibüslerle gittiklerini ifade eden yöneticiler; “deplasmanlara yolcu başı para vererek midibüs kiralıyoruz. Geçen hafta Yüksekova deplasmanına gittik. Yaklaşık altı saat 482 km yol gittik. Midibüslerle yapılan bu yolculuk ister istemez futbolcularımızı etkiliyor bu nedenle futbolumuza yansıyan bu durumlar başarıyı yakalamamıza neden oluyor” dediler.

“KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI OLMASAYDI KULÜBÜMÜZ KAPANACAKTI”

İki yıldır Bal liginde verilen mücadelede ilçe Kaymakamı Levent Yetgin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl’ün kendilerine birçok konuda yardımcı olduklarını belirten kulüp yöneticiler; “Allah Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan razı olsun. Zaten onların yardımları olmasaydı kulübümüze kilit vuracaktık. Bize maddi ve manevi yardımcı oldular ama onlar da bir yere kadar bu yardımları yapabiliyor. Koca kulübümüz iki kişiyle dönecek hali yok” diyerek kulübe destek taleplerini iletip üvey evlat muamelesinden kurtulmayı anımsattılar.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN