• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KAR ESARETİ!

10 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
708 defa okundu.
KAR ESARETİ!

Bingöl genelinde etkili olan kar, esareti de beraberinde getirdi. Yüksek rakımlı bölgelerde araçlar yolda kalırken, köy yolları ulaşıma kapandı. Merkez ve 4 ilçede de eğitime 1 günlük ara verilmişti. Yoğun tipi nedeniyle Solhan Muş yolu gece boyunca büyük araç trafiğine kapanmıştı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nün uyarısının ardından Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar etkili oldu. Bingöl’de de etkisini gösteren kar, birçok noktada hayatı olumsuz etkiledi.  Kar yağışının ardından bir çok köy yolu ulaşıma kapanırken, yine birçok noktada köy minibüsleri ve özel araçlar yolda mahsur kaldı.

Valilik koordinesinde İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 48 araç ve 108 personelle hem kapalı bulunan köy yollarında çalışma yaptı hem de yolda mahsur kalan araçları kurtardı.

EĞİTİME ARA VERİLMİŞTİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, etkili olan kar yağışı nedeniyle Bingöl merkez ve Solhan ilçesinde taşımalı, Adaklı, Kiğı ve Karlıova ilçelerinde ise eğitime bir (1) günlük ara verildiği belirtilmişti.

Yarıyıl tatilinin sone ermesiyle taşımalı eğitim gören öğrencilerin okullarına ulaşabilmeleri için Özel İdare ekipleri tarafından Solhan’da bütün köy yolları kardan temizlenerek trafiğe açılmıştı. Tekrardan etkili olan kar yağışı sonrasında Solhan’da taşımalı eğitime bir günlük tatil kararı alındı.

SOLHAN YOLU TRAFİĞE KAPANDI

Bingöl-Muş karayolunda Solhan’dan itibaren 12 km gece boyu büyük araç trafiğine kapatıldı.

Bingöl Valiliği akşam saatlerinde yolun kapandığını: “Bingöl-Muş Devlet Yolunun Solhan’dan itibaren 12 km saat 20.30 itibari ile büyük araç trafiğine (Kamyon ve Tır) kapatılmıştır.” açıklarken sabah saatlerinde yolun açıldığını: “Dün akşam 08.30 itibari ile büyük araç (Kamyon ve Tır) trafiğine kapatılan Bingöl-Muş Devlet Yolunun Solhan’dan itibaren 12 km’lik bölümü saat 07.10 itibari ile büyük araç trafiğine açılmıştır.” açıklamalarıyla duyurdu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN