• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

İDLİB İÇİN UN KAMPANYASI

3 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
468 defa okundu.
İDLİB İÇİN UN KAMPANYASI

Türkiye Diyanet Vakfının “Yolun İyilik Olsun” yardım kampanyası kapsamında mağdur, mahrum ve mazlum İdlib halkının yaralarını sarmak amacıyla yardım kampanyası başlattığını belirten Dutar, “Bu kapsamda İl Müftülüğümüzün başlattığı Un Kampanyası devam etmektedir. Solhan halkı dün olduğu gibi bugün de mazlumların yanında olduğunu gösterecektir.” dedi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Diyanet Vakfı Solhan Şubesi tarafından başlatılan İdlib için un kampanyası devam ediyor.

Solhan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, Suriye’nin İdlib kenti için düzenlenen acil yardım kampanyasına katılım çağrısı yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı Solhan Şubesinin geçen hafta başlattığı İdlib için un kampanyası hakkında İlçe Müftüsü Muharrem Dutar yaptığı açıklamada; “Türkiye Diyanet Vakfı geçmiş yıllarda olduğu gibi hali hazırda da savaş, kriz, deprem, sel, kuraklık gibi afetlerin yaşandığı bölgelere yönelik yardım kampanyaları düzenleyerek, bu bölgelere gönüllü ve görevlilerimiz aracılığıyla temel gıda ve ihtiyaç maddeleri ulaştırmaya devam ediyor. Suriye, Irak, Afganistan, Arakan, Filistin, Yemen, Somali gibi ülkeler başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun mazlum ve mağdurların yardımına koşuyor, gerçekleştirdiğimiz insani yardım çalışmalarıyla acılarını dindirmeye çalışıyor. Yemen’e 31,5 Milyon TL, Filistin’e 32,3 Milyon TL, Suriye’ye bu güne kadar 265 Milyon TL, Endonezya’ya 3 Milyon TL, Arakan’a 34,4 Milyon TL, Sudan’a 4 Milyon Dolar insani yardım ulaştırmıştır, bundan sonra da hayırsever halkımızın yardımlarını ulaştırmaya devam edecektir. Türkiye Diyanet Vakfımızın başlattığı “Yolun İyilik Olsun” yardım kampanyası kapsamında mağdur, mahrum ve mazlum İdlib halkının yaralarını sarmak amacıyla yardım kampanyası başlatmıştır. Bu kapsamda İl Müftülüğümüzün başlattığı Un Kampanyası devam etmektedir. Solhan halkı dün olduğu gibi bugün de mazlumların yanında olduğunu gösterecektir. 17 Ocak Cuma günü Cuma namazını müteakip İdlib için toplanan yardım miktarı Solhan’dan 14 bin TL ‘dir. Türkiye Diyanet Vakfı Solhan Şubesi olarak bu kampanya kapsamında geçtiğimiz bir haftada 150 torba un toplanmıştır. İnşaallah bizim amacımız Solhan’dan bölgeye bir tır un göndermek. Yardım yapmak isteyenler Cami görevlilerimizle ve ilçe müftülüğümüz ile irtibata geçebilirler. Yardımlarımızı güvenli bir şekilde bölgeye ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Diyanet vakfı bu konuda en köklü ve en tecrübeli vakıftır. 50 yıldır hayırsever inanımızın yardımlarını, emanet bilinciyle hassasiyetle kriz bölgelerine, mazlum ve mağdur insanımıza ulaştırmanın gayreti içindedir. Bu düşüncelerle Solhan halkımızdan devam eden İdlib için un kampanyamıza destek bekliyoruz. Bu vesileyle bu güne kadar yapılan yardımlardan, hayırlardan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN