• Dolar Alış / Satış: 4.823 / 4.832
  • Euro Alış / Satış: 5.599 / 5.609
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HEM MESLEK ÖĞRENİYORLAR HEM DE PARA KAZANIYORLAR

2 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.
HEM MESLEK ÖĞRENİYORLAR HEM DE PARA KAZANIYORLAR

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda yaptıkları çalışmalar ile meslek öğrenirken, bu çalışmalardan gelen döner sermaye kapsamında para kazanıyorlar.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hem altın bilezik olan mesleklerini öğreniyorlar hem de meslek öğrenirken okulun döner sermayesine katkılarından dolayı para kazanıyorlar.

Daha önce de bu çalışmalar ile gündeme gelen ve üreten bir okul olduklarını kamuoyuna yansıtan Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, üretimlerine devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Şehit Savcı Mehmet Türksever Bulvarına konulmak üzere sipariş edilen kamelya imalatına başlayan öğrencilerin 3 hafta içinde on kamelyayı tamamlayacakları belirtildi.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Çağrı Bektaş, öğrencilerin güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Bektaş, “Solhan Belediyesi tarafından sipariş verilen kamelyaların imalatına başlayan okulumuz öğrencileri, 3 hafta gibi kısa bir sürede 10 adet kamelyanın yapımını tamamlayacak. Solhan Belediyesi’nin istemiş olduğu ve Şehit Savcı Mehmet Turksever Bulvarı’na montajını yapacakları kamelyalar, okulumuzda birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmektedir. Üretim çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, okulumuz döner sermaye işletmesi kapsamında hem ürettikleri parçalardan harçlıklarını kazanıyorlar hem de kendi mesleklerini icra ediyorlar. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuz döner sermaye işletmesine, sayılarını arttırarak siparişte bulunan ve öğrencilerimize katkısını eksik etmeyen Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız’a teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, ayrıca başvuruda bulunarak;  her türlü mobilya, metal, inşaat, elektrik, bilgisayar ve motorlu araçlar alanında hizmet almak isteyenlerin birinci sınıf malzemeden üretilen ürünlerin piyasadan daha uygun fiyata temin edilebileceğini söyledi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN