• Dolar Alış / Satış: 5.693 / 5.703
  • Euro Alış / Satış: 6.383 / 6.395
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

HDP VE DBP’DEN GREVLER İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

21 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3109 defa okundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Solhan ilçe teşkilatları, cezaevlerinde yaşanan grevler ile ilgili ortak basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında: “Hiç kimsenin ölmesini istemiyoruz. Bu tür ölümlerin önüne geçmek için çağrımızı yineliyor, iktidarı ve kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.” denildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Solhan ilçe teşkilatları, cezaevlerinde yaşanan grevler ile ilgili ortak basın açıklamasında bulundular.

HDP Solhan İlçe Başkanı Übeyit Özer’in okuduğu basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tekirdağ 2 Nolu F Tipi cezaevinde hükümlü bulunan 30 yaşındaki Zülküf Gezen, cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri ve uygulanan tecridin kaldırılması amacıyla özellikle İmralı tecridinin uygulamadan kaldırılması sebebiyle 1 Mart’tan itibaren açlık grevinde bulunuyordu. Amacı; bu ülkede yürürlükte bulunan yasaların keyfi uygulanmaması ve herkesin yasalar karşısında eşit haklara sahip olduğunu kamuoyuna bedenlerini açlık grevine yatırarak protesto etmektedir. 131 gündür açlık grevinde olan Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve dünyanın çok ülkesinde bu grevi sürdüren özellikle cezaevlerindeki grevin ölümle sonuçlanmaması için yapılan tüm çağrılar ve uyanlara rağmen iktidar tarafından dikkate alınmadı. Hiç kimsenin ölmesini istemiyoruz. Bu tür ölümlerin önüne geçmek için çağrımızı yineliyor, iktidarı ve kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN