• Dolar Alış / Satış: 6.046 / 6.057
  • Euro Alış / Satış: 6.769 / 6.781
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HDP HEYETİNDEN SOLHAN’A ZİYARET

11 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4070 defa okundu.
HDP HEYETİNDEN SOLHAN’A ZİYARET

24 Haziran seçim çalışmalarını sürdüren HDP Bingöl Milletvekili adayı Erdal Aydemir, Solhan ziyareti kapsamında beraberindeki heyet ile Solhan’ın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde kısa değerlendirmelerde bulunan Aydemir, Solhan’ın iktidar partisine verdiği desteğin karşılığının alıp alamadığının sorgulanması gerektiğini ifade etti.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Solhan’ı ziyaret eden HDP Bingöl milletvekili adayı Erdal Aydemir, beraberindeki heyet ile Solhan’da esnaf ziyaretleri kapsamında Solhanın Sesi Gazetesi’ni de ziyaret edip çalışmalar hakkında kısa değerlendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirdikleri ziyaretlerde basına hem özel hem öncelikli bir yer verdiklerini belirten HDP Bingöl Milletvekili Adayı Aydemir, “Özellikle de yerelde Solhan ilçemizde sizin gibi duyarlı gazetecilerin olması gerçekten önemlidir. Yerel demokrasinin işlenmesi, oturması açısından yerelde Solhan ilçesinin sorunlarının tespiti, öncelikli çözüme kavuşturulması açısından yerelde yine kamuoyu oluşturması açısından, kamuoyunun baskısıyla sorunlara çözüm bulması açısından size görev düşüyor. Bu anlamda da gerçekten büyük bir destek veriyoruz basın mensuplarına, basın emekçilerine. Bizi kabul edip zamanınızı ayırdığınız içinde size teşekkür ediyorum.”

“AKP’YE KOŞULSUZ DESTEK VEREN SOLHAN’A NE YAPILDI?”

HDP Milletvekili adayları ve partililer olarak seçim çalışmaları yürütme kapsamında Bingöl Merkez ve İlçelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Aydemir, Solhan ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Solhan, iki dönem adayı olmamasına rağmen dört dönemdir yine belediye seçimlerinde AKP iktidar partisine muazzam bir destek verdi. Türkiye geneline ilk 10’a girecek şekilde derece yaptı ama bunun geri dönüşü Solhan’a oldu mu, bunu tüm Solhan halkına soruyoruz. Solhan bu anlamda hizmet aldı mı, ekonomik kalkılmışlığı söz konusu mu? Muazzam bir işsizlik var. Üniversite mezunlarının işsizliği söz konusu, gençlerimiz şuanda kahvelerde zaman öldürüyor. Solhan gençliğinin işsizlerine bir çözüm bulundu mu?  Bu tespit de mutlaka Solhan halkına hatırlatılmalı, bu kadar koşulsuz şartsız destek verilmesine rağmen bunun karşılığında Solhan’a ne yapıldı, on altı yıldır ne yapıldı? Bunun sorgulanması gerekir. Bu açıdan Solhan halkını bunları görmeye davet ediyoruz. 24 Haziran seçimleri bunun için fırsattır. Bu kadar destek verilmiş ama karşılığı alınmamış. Şimdi ders verme zamanı olduğunu tüm Solhan halkına hatırlatıyoruz.”

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN