• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLDE CAMİLERE

20 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
604 defa okundu.
HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLDE CAMİLERE

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yarıyıl tatilinde, ülke genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz’etkinliği ilçemizde de camilerde 18 Ocak 2020 Cumartesi ile 01 Şubat 2020 Cumartesi tarihleri arasında uygulanacak. Etkinlik boyunca puan sistemiyle derece elde eden öğrencilere ödül verilecek.

Öğrencilerin yarıyıl tatiline girmesiyle İlçe Müftülüğü tarafından öğrencilerin tatilini verimli değerlendirmesi için yarıyıl tatili boyunca sürecek bir etkinlik düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yarıyıl tatilinde, ülke genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz’ sloganıyla başlattığı etkinliğin Solhan’daki camilerde 18 Ocak 2020 Cumartesi ile 01 Şubat 2020 Cumartesi tarihleri arasında uygulanacağı ve yapılacaklar maddeler halinde açıklandı.

‘TÜM ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ’

İlçe Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada; öğrencilerin her davranışına puan verileceği ve puanların toplamında ilk üç dereceyi elde eden öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceği etkinliğe tüm çocukları bekledikleri belirtildi.

İlçe Müftülüğünden yapılan açıklama şu şekilde:

1-Çocukların beş vakit namaza devamları, yakınlarını da yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmeleri yapılacaktır.

2- Beş vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazılacaktır.

3-Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan verilecektir.

4-Ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan verilecektir.

5-Puanların toplanması sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülere 02 Şubat 2020 tarihinde her Camide imkânlar dâhilinde ailelerinin ve cemaatin de katılacağı bir program ile çeşitli ödüller verilecektir.

Müracaat: Cami görevlilerimiz

Tarihler: 18 Ocak 2020 – 01 Şubat 2020

Ödül Takdimi: 02 Şubat 2020 Bütün Camilerde

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN