• Dolar Alış / Satış: 5.693 / 5.703
  • Euro Alış / Satış: 6.383 / 6.395
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

GENÇLİK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

5 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1036 defa okundu.

Solhan İlçe müftülüğünce düzenlenen “Gençlik Sohbetleri” programları kapsamında Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi yatılı öğrencilerine “Zararlı Alışkanlıklardan Korunma” konulu sohbet gerçekleşti.

Solhan’da ‘Gençlik Sohbetleri’ devam ediyor.  Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile başlatılan gençlik sohbetlerinin son durağı Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, geleceğimizin mimarı olan gençlerin; milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı ve vatansever bireyler olarak yetişmesine destek için başlattığı kapsamlı programlar çerçevesinde ilçemizde mevcut bütün ortaöğretim kız/erkek öğrenci yurtlarında ilçe müftülüğünce düzenli olarak “Gençlik Sohbetleri” programları düzenleniyor.

2 Kasım 2018 Cuma günü Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı kalan öğrencilere yönelik düzenlenen Gençlik Sohbetleri programında İlçe İmam Hatiplerinden Zeki Yanık, öğrencilerle zararlı alışkanlıklardan korunma konulu sohbet gerçekleşti.

Okul Müdürü İhsan Sönmez ve görevli öğretmenlerin de hazır bulunduğu programda Gençlik Sohbetleri kapsamında “Zararlı alışkanlıklardan korunma” konulu sohbet gerçekleşti.

Öğrencilere; “Cenabı Allah, Hz. Âdem´den üç şey seçmesini buyurmuştur. Bunlar din, akıl, maldır. Hz. Âdem bu üçünden aklı seçiyor. Dinde ve malda istediğiniz gibi hareket edin dediği zaman onlar da Allah bize akıllı olanla hareket edin demiştir” diyorlar. Hz. Peygamberimizin aklı olmayanın dini de yoktur hadisinden hareketle akıl sağlığımızı bozan zararlı alışkanlıklardan korunmalıyız.” mesajı verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN