• Dolar Alış / Satış: 5.883 / 5.893
  • Euro Alış / Satış: 6.632 / 6.644
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

GENÇLİK SOHBETLERİ BAŞLADI

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
956 defa okundu.
GENÇLİK SOHBETLERİ BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı, geleceğimizin mimarı olan gençlerin; milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı ve vatansever bireyler olarak yetişmesine destek için başlattığı kapsamlı programlar çerçevesinde ilçemizde mevcut bütün ortaöğretim kız/erkek öğrenci yurtlarında ilçe müftülüğünce düzenli olarak “Gençlik Sohbetleri” programları başladı.

Solhan’da ‘Gençlik Sohbetleri’ başladı.  Solhan İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan gençlik sohbetlerinin ilki Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik yapıldı.

8 Ekim 2018 Pazartesi günü Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nde yatılı kalan öğrencilere yönelik düzenlenen Gençlik Sohbetleri programına Solhan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ile ilçe vaizi Osman Numanoğlu katıldılar.

Okul Müdürü Ferzenda Açan ve görevli öğretmenlerin de hazır bulunduğu programda Gençlik Sohbetleri kapsamında “İman nedir? İmanın kalitesini nasıl artırabiliriz? İmanımızı korumanın yolları nelerdir?” gibi konularda öğrenciler bilgilendirildi.

Bu kapsamda her hafta bir okulda programın gerçekleşeceği öğrenildi.

“GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Program hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Dutar, “Diyanet İşleri Başkanlığı geleceğimizin mimarı olan gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı ve vatansever bireyler olarak yetişmesine destek için başlattığı kapsamlı programlar çerçevesinde ilçemizde mevcut bütün ortaöğretim kız/erkek öğrenci yurtlarında ilçe müftülüğümüzce düzenli olarak “Gençlik Sohbetleri” programları düzenlenmesi konusunda çalışmalar başlamıştır. Bu kapsamda personelle, düzenlenecek faaliyetler ile ilgili planlama, konu seçimi, metot birlikteliği açısından istişare toplantıları yapılmıştır. 2018-2019 Yılı eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edecek sohbet programları sunum şeklinde, gençlerin ilgi alanına hitap edecek şekilde yapılacaktır. İmani ve itikadi konular, Hz. Peygamberimizi anlamak, dinimiz İslam’ı doğru tanımak, sahih kaynaklar çerçevesinde İslami anlayış, doğruluk ve dürüstlük, vatanseverlik, sevgi ve saygı, ibadet bilinci, güzel ahlak, temizlik, aile hayatı, adab-ı muaşeret vb. konularda gençler bilgilendirilecektir. Bizler gençlerimizi önemsiyoruz. Onlarla yakından ilgileniyoruz. Nasıl ilgilenmeyelim ki? Hz. Peygamber (sav), gençlerin terbiyesi ile özel olarak ilgilenmiş, mescidinin yanı başındaki Suffe isimli çardakta, Ebu Hureyre gibi nice gence dinini öğretmiştir. Efendimizin yanında gençliklerini yaşayan Abdullah b. Ömer, Abdullah b. Mes’ud, Abdullah b. Abbas, Muaz b. Cebel ve Enes b. Malik gibi büyük sahabelerin, İslam kültür ve medeniyetinin inşasındaki yerleri tartışılmazdır. Bundan dolayı gençlerimizin ahlaklı, dürüst, çalışkan ve vatansever olmaları konusunda elimizden gelen gayreti ve çalışmayı yapmaya hazırız ve buna mecburuz. Bu kapsamda Solhan’da mevcut öğrenci yurtlarındaki gençlerimizle buluşmaya başladık. Kız ve erkek öğrencilere yönelik onlar özel programlar yapmaya devam edeceğiz inşallah. Bu tür programlara desteklerinden dolayı başta İlçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, yurt ve pansiyon müdürlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN