• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

‘EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA’

10 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.
‘EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA’

Solhan’da trafik haftası nedeniyle trafik ekipleri tarafından vatandaşların trafikte duyarlı olması için çeşitli etkinlikler yapıldı. ‘Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda’ sloganıyla hazırlanan afişler asıldı.

Covit-19 nedeniyle Türkiye genelinde çeşitli kutlama programları iptal edilirken, Solhan ilçesinde Trafik ekipleri, vatandaşları bilinçlendirmek kapsamında çeşitli etkinlikler yaptılar.

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, karayolu güvenliği ve trafik haftası olarak kutlanmaktadır. Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur. Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yararlanmaktadır. İlçemizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak trafik ekiplerimiz kazaların önlenmesi ve bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret göstererek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir, bu kapsamda İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından sürücü ve yayaların trafikte duyarlı olmaları ve kurallara karşı hassas olmalarına yönelik çeşitli etkinlikler yapılarak trafik haftası kutlandı.

Solhan’da trafik haftası nedeniyle trafik ekipleri tarafından vatandaşların trafikte duyarlı olması için çeşitli etkinlikler yapıldı. ‘Evdeyim ama trafik kuralları aklımda’ sloganıyla hazırlanan afişler yaya ve sürücülerin görebilecekleri alanlara asıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN