• Dolar Alış / Satış: 4.823 / 4.832
  • Euro Alış / Satış: 5.599 / 5.609
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ETİN FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR

12 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
ETİN FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR

Hayvanların yoğun olduğu bölgede et fiyatların yükselmesine tepki gösteren vatandaşlar, fiyatların daha ne kadar yükselebileceğini merak ediyor. Kasaplar ise, sorunun dışarıda fiyatların daha yüksek olmasından dolayı hayvanların il dışına götürüldüğünü belirtiyor.

Solhan’da son bir ayda küçükbaş hayvanda kemikli et fiyatında 8.00 TL, dana etinde ise 3.00 TL artması vatandaşlar arasında et fiyatlarının yükselmesi ile tepkilere neden oldu.

Bir ay önce 30.00 TL’den olan kemikli kuzu eti 38 TL’ye yükselirken dana eti ise 35.00 TL’den 38.00 TL’ye yükseldi. Fiyatların bir ay içinde bu kadar yükselmesi tepkilere neden oldu. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Şart Et Şarküteri İşletmecisi Varol Tori, et fiyatlarının yükselmesinin birçok nedeninin olduğunu söyledi.

Hayvanların kıştan çıkmasından dolayı zayıf olduğunu ve hayvan sahiplerinin hayvanlarını daha iyi fiyata satmak için hayvanların daha iyi olması için zamana bıraktığı etkeninin de olduğunu belirten Tori, asıl etkenin Solhan dışında olan büyük şirketlerin Solhan’da kasap satış fiyatına yakın bir fiyata hayvanları aldığından hayvanların il dışında satıldığını belirtti.

Hayvanların 4.00 TL ve daha yüksek fiyata il dışından satılma durumundan dolayı hayvan sahipleri için bunun daha cazip olduğunu ve hayvanlarını Solhan’da değil dışarıda sattığını söyleyen Tori, hayvan bulmakta sıkıntı yaşadıkları gibi olan hayvanları da yüksek fiyata aldıklarından dolayı fiyatların yükseldiğini ifade etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN