• Dolar Alış / Satış: 5.748 / 5.758
  • Euro Alış / Satış: 6.372 / 6.384
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

EN ZOR VEDA!

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
509 defa okundu.
EN ZOR VEDA!

Bingöl’de dere kenarında şakalaşırken suya kapılıp hayatlarını kaybeden 17 yaşındaki iki lise öğrencisinin okulunda ve sınıfında arkadaşları gözyaşı döktü. Birlikte hayatını kaybeden 2 kızın yan yana oturduğu sırasına ise fotoğrafları ve karanfil bırakıldı.

Olay, merkez Bahçelievler ile Karşıyaka Mahallesi’nin kesiştiği bölgede Aşağı Çarşı mevkiinde bulunan Çapakçur Deresi’ndeki köprü altında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 17 yaşındaki lise öğrencileri Elif Yılmaz ve Hatun Barçağ dere kenarında arkadaşları ile oynamaya başlamış, dengelerini kaybederek suya düşmeleri sonucu akıntıya kapılarak hayatlarını kaybetmişti. O anlar ise kameraya yansımıştı.

TÜM ÖĞRENCİLER GÖZYAŞI DÖKTÜ

Hayatını kaybeden 2 genç kızın öğrenim gördüğü Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hüzün ve gözyaşı hakim oldu. 11-E sınıfı öğrencileri olan Hatun Barçağ ve Elif Yılmaz’ın yan yana oturduğu sıraya fotoğrafları bırakılarak, karanfil koyuldu. Dersin işlenmediği okulda öğrenciler ve öğretmenlerin üzüntüsü ise yüzlerine yansıdı.

Öğrencilerle ilgili bilgi veren rehber öğretmeni Onur Topçu, “İki öğrencimizde pırıl pırıl, çok saygılı, çok çalışkan öğrencilerimizdi. Okulda neredeyse tüm etkinliklerde varlardı, nezih talebelerimizdi. Yaşanan bu acı durum bizi derinden üzdü. Sözün bittiği yerdeyiz. Ailesine ve arkadaşlarına sabırlar diliyorum” dedi.

11-E sınıfında en çok ders işleyen öğretmenlerden Zahit Dimvural ise “Haftanın 18 saati bu sınıfta ders işliyordum. Öğrencilerimizin güzel giden bir eğitim hayatı vardı, derslerinde her zaman başarılıydılar. Takdiri ilahi diyoruz, olmaması gereken bir zamanda olmaması gereken bir acı yaşıyoruz. Kızlarımızın mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

“HERKES YIKILDI, KİMSE SINIFA GİRMEK İSTEMİYOR”

Hatun ve Elif’in yakın arkadaşlarından olan Eda Görhan ise “İkisi de arkadaşımdı. İki kaybımız içinde çok üzgünüz. En kısa zamanda arkadaşlarımızın mezarlarını ziyaret edeceğiz. Herkes yıkıldı, kimse sınıfa girmek istemiyor. Çok yakın arkadaşlarımızı kaybettik, çok üzgünüz” şeklinde konuşarak, üzüntülü olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN