• Dolar Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Euro Alış / Satış: 6.782 / 6.794
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘EN GÜZEL ARMAĞAN: KUR’AN’

12 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1092 defa okundu.
‘EN GÜZEL ARMAĞAN: KUR’AN’

İHH Solhan Şubesi tarafından Solhan’da başlatılan ve Solhan Halkı’nın yanı sıra ülkemizde farklı şehirlerden kampanyaya verilen destek ile ‘En Güzel Armağan: Kur’an’ kampanyası kapsamında Afrika Gine’nin farklı bölgelerindeki Müslümanlara Bin 100 adet Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

İnsani Yardım Derneği (İHH) Solhan Şubesi, Solhan’da kurulmasına rağmen farklı ülke ve bölgelerdeki mazlum ve mağdurlara yönelik çalışmalar organize etmeye devam ediyor.

İHH Solhan Şubesi tarafından Afrika Gine’nin farklı bölgelerindeki Müslümanlara Bin 100 adet Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Afrika’ya Kur’an-ı Kerim hediye edilmesi ile ilgili açıklamada bulunan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “Hamdolsun, bir kampanyamızı daha nihayetlendirdik.  Solhan merkez ve köyleri başta olmak üzere devam eden yardım faaliyetlerimizle birlikte En Güzel Armağan: Kur’an kampanyası çerçevesinde Afrika/Gine’deki kardeşlerimize Bin 100 adet  Kur’an-ı Kerim ulaştırdık. Gine’nin farklı bölgelerinde camilerde, medreselerde ve okullarda dağıtımı gerçekleştirilen Bin 100 Kur’an-ı Kerim’i kardeşlerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Günümüz Afrika’sında medreseler, hem alışkanlık hem geleneklere bağlılık hem de bölgede hâlâ devam eden yoksulluk sebebiyle şifahi eğitim sistemini yaygın olarak uyguluyorlar. Çocuklar sabahları medrese dersine, öğlen okullarına gidiyor; akşam ise yine okul çıkışlarında medreseye uğramadan evlerine dönmüyorlar. Ülkelerin zayıf ekonomileri, minik ellerin kalem kâğıt tutmasına izin vermemiş. Çocuklar, olmayan defterleri, kalemleri yerine tahta levhalar üzerine kömür ya da tencere karasından yaptıkları mürekkebi kullanmışlar. Müslüman Afrika halkı, karşılaştığı her türlü zorluğa rağmen eğitim konusunda kendi alternatifini üretmiş ve çocuklarının eğitimi için çaba sarf etmiş. Neredeyse her aileden bir hafızın çıktığı bu ülkelerdeki insanlar zorluklara karşı örnek bir mücadele vermektedirler. Bizler de bu projeyle kardeşlerimizin hem dini eğitimlerine destek olmak hem de Gineli ailelerimiz evlerinde kutsal kitabımızın bulunmasını ve okunmasını istedik. ‘En Güzel Armağan: Kur’an’ kampanyamıza destek veren başta Solhan halkı olmak üzere ülkemizin farklı şehirlerinden katkı sunan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Hayat ve hidayet kaynağımız olan ilahi kelamı okuyan, anlayan, yaşayan ve yaşatan kullardan olmayı Cenabı Haktan niyaz ederiz.” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN