• Dolar Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Euro Alış / Satış: 6.782 / 6.794
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

EMNİYETTEN ÖĞRENCİLERE ‘GÜVENLİ GELECEK’ SEMİNERİ

12 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1108 defa okundu.
EMNİYETTEN ÖĞRENCİLERE ‘GÜVENLİ GELECEK’ SEMİNERİ

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Güvenli Gelecek’ seminerinde, öğrencilere arkadaş seçimine dikkat etmeleri gerektiği belirtilirken terör örgütlerinin medyayı ve çevreyi kullanarak kişileri etkilemeye çalıştıkları aktarılıp bu konularda dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Solhan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri tarafından lise öğrencilerine ‘Güvenli Gelecek’ konulu seminer verildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli TEM ekipleri tarafından Solhan Kültür Merkezi’nde verilen seminere Solhan’da eğitim gören lise öğrencileri katıldı.

TEM ekipleri tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen Güvenli gelecek seminerinde şunlar aktarıldı: “Hayal kurmak başarmanın yarısıdır. Önce hayalini kurun ve hedefinizi belirleyin. Hedefsizlik insanı miskinleştirir. Miskin zihinler başarının önündeki büyük engelledir. Güvenli yarınlar için öncelikle doğru bilgiye ulaşmalıyız. Doğru kaynaklarından okumalar, dinlemeler yapmalıyız. Günümüzde internet yayınları hızla artmaktadır. İnternet kullanıcıya göre değişen içeriklere sahip. Ulusal ve uluslararası kabul gören konuşmacılar anlatıcılar tercih edilmelidir. Terör örgütleri interneti propaganda yapmak için kullanmaktadır. Bu yayınlara güvenmeyin. Yayınların güvenliklerinden emin olmak için öğretmenlerinize danışın. Terör örgütleri size yaklaşma çalışması içindedir. Bunun için önce medyayı sonra çevrenizi kullanır. Arkadaş seçimlerinizde dikkatli olun. Doğru arkadaşlar sizi ailenizden, evinizden ayırmak için çaba harcamaz. Etnik kökeniniz, inandığınız değerler, siyasi görüşleriniz üzerinden sizi eleştirmez. Güzel arkadaşlıklar kurmak için önyargılarımızdan kurtulmalıyız. Güçlü Türkiye’nin her birimize ayrı ayrı ihtiyacı var. Türkü, Kürdü, Zazası, sağcısı, solcusu hepimiz mozaikin parçaları gibiyiz, tek bir resmi oluşturuyoruz. Bu bütünlüğün bozulmaması için zihinlerimizi geliştireceğiz, çok çalışacağız. Örneğin Türkiye’mizde yer alan bor mineralini işlemek için geliştirmek için neler yapacağız bunları düşüneceğiz. 50 yıl sonra fosil yakıt olan petrol bitecek gelişimimiz için Türkiye’nin sizlere ihtiyacı var. Sınırlarımızdaki birçok devlet güçlü devletlerin istilasına uğramış durumdadır. Suriye’yi düşünün toprak bütünlüğünü kaybetmiş durumda. Ufak tefek çatışmaların nereye vardığını görüyoruz. İŞİD’i PKK’yı PYD’yi destekleyip Suriye’yi bölmek üzereler. Biz bunlara sizin çalışkanlığınızla, aklınızla engel olacağız. Şer odaklarının yapmak istediklerini gerçekleştirmelerine izin vermeyeceğiz. Hepsi sizin elinizde, gücünüze güvenin kendinize güvenin.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN