• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

DİŞ HASTANESİ İÇİN EK BİNA HİZMETE GİRECEK

12 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3954 defa okundu.
DİŞ HASTANESİ İÇİN EK BİNA HİZMETE GİRECEK

Bingöl geneline hizmet veren Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Düzağaçta açılacak 10 ünitlik ek bina ile faaliyetlerini artıracak. Şuan 25 ünit ile hizmet veren Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu sayıyı 35’e çıkarmış olacak.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimiz geneline hizmet vermeye çalışan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, mevcut hizmet binasında 25 ünit ile faaliyet gösteriyordu. Ancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ana hizmet binasının konumu gereği hasta yoğunluğunun fazla olması, hekimlerin ve çalışanların daha huzurlu ve rahat bir ortamda hizmet sunmanın gerekliliği, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde nitelikli sağlık hizmetlerinin artması ile mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin halkımıza sağlık hizmetini sunmada zaman zaman aksaklıklar yaşanmaktaydı” ifadelerine yer verildi.

3 AYDA 27 BİN 593 KİŞİYE HİZMET VERİLDİ

2018 yılının ilk 3 ayında 27 bin 593 kişiye hizmet verildiği belirtilirken, artan hasta sayısının yeni ünit ihtiyacını doğurduğu belirtilen açıklamada, “25 ünit ile hizmet vermeye çalışan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yirmilik diş ve gömülü diş çekimi, kist operasyonları, kök kanal tedavisi, dolgu, sabit ve hareketli protezler, diş eti tedavileri, çocuk dişi dolgu ve kanal tedavileri yapılmaktadır. 2017 yılı ilk üç ayında 23.852 hastaya hizmet verilmişken bu rakam 2018 yılı ilk üç ayında 27.593’e çıkmıştır. Verilerden de anlaşılacağı üzere hasta sayısında büyük bir artış gözlenmiş, bu artış ile birlikte Ağız ve Diş Sağlığı klinik sayısının artırılması gerektiği görülmüştür” denildi.

EK BİNA DÜZAĞAÇTA OLACAK

Açıklamanın devamında, “İl Sağlık Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde Düzagaç semtinde daha önce genel sekreterlik hizmet binası olarak kullanılan İl Sağlık Müdürlüğüne ait hizmet binasının bir kısmı 10 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ek hizmet binası olarak faaliyet gösterecek. Yürütülen çalışmalar neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan proje, yapılacak olan tadilat ve teçhizat alımı ile yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacak. Böylece 35 ünit olarak Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti verecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilimiz geneline daha etkin hizmet verecek” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca projenin geçmesinde emeği geçen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Valisi Ali Mantı ve tüm emeği geçenlere teşekkür edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN