• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

2 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1907 defa okundu.
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından 28 Ağustos Solhan’ın Kurtuluşu ve 30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle bir program düzenlendi. Düzenlenen programda yıl içinde düzenlenen çeşitli etkinliklerde dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından 28 Ağustos Solhan’ın Kurtuluşu ve 30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle bir program düzenlendi.

Solhan Kültür Merkezinde düzenlenen programa Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, İl Genel Meclis Üyeleri, Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran, Kulüp yönetimi, yıl içinde yapılan çeşitli etkinliklerde dereceye girenler ve vatandalar katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Yeni Mahalle ve Boğlan Mahallesi minikler folklor ekipleri arasında yarışma yapıldı, jürinin verdiği eşit puan ile her iki takım ödüllendirildi.

“SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE DESTEK OLUYORUZ”

Programda konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Bizler göreve geldiğimizden bu yana sosyal kültürel etkinliklere çok önem verdik. Bu neticede de çok başarılı programlar tertiplendi. Bu vesile ile emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bundan sonrası için de bu gençlerimizin önünü açabilme adına her türlü sosyal, kültürel, sportif aktivitelere kurum olarak sonuna kadar destek olacağımızı da buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum. İnşallah hep birlikte daha yaşanabilir bir Solhan hedefi ile mücadelemizi ortaya koyacağız ve inşallah Solhan’ımıza hep birlikte yeni nesillere en iyi şekilde teslim edeceğimize hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Dereceye giren bütün takımları, bireysel yeteneklerimizi bir kez daha kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

KURTARAN, KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran, “Geleceğimizin gençleri, sizlere ağabey olarak, büyük olarak bugüne kadar verebileceğimiz, imkânlarımızla, Belediye Başkanımızın iki yıldır desteğiyle siz değerli gençlerimiz ve büyüklerimizle büyük katkılar yaptığımızı düşünüyoruz. Siz değerli büyüklerimizi örnek alarak, biz de sizlerin mirasçıları olarak Solhanlı gençlerimizi dahil ederek iki yıldır güzel faaliyetler yapıyoruz, inşallah bundan sonrada devam edeceğiz. Bu anlamda siz değerli büyüklerim ve genç kardeşlerim hepinizin yüreğine sağlık bu programda da bizi yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu vereceğimiz ödülleri gerçekten yeterli bulmuyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçlerde Belediyemizle ortaklaşa da bütün kurum amirlerimizle Allah’ın izniyle bundan sonraki faaliyetlerimizde daha fazla ödüller vereceğiz. Çünkü siz daha çok şeylere layıksınız. Sizler inşallah bizlere mirasçı olacaksınız. Belki hakkınız bu değil ama bunu bu şekilde kabul ederseniz teşekkür ediyorum.” dedi.

‘BU VATAN SİZE EMANETTİR’

Programda konuşan Hidayet Camii İmam Hatibi Baki Çölemerikoğlu, “Bugün hutbemizin güzel bir konusu vardı; ‘Bu vatan size emanettir’ özellikle bugün de bir zafer bayramı. Bir anekdotu siz değerli kardeşlerime hatırlatayım. Belki yıllardır zaferlerin, dünlerin ve yarınların avuntusuyla avunduk. Peki, biz bu emaneti nasıl aldık, nasıl koruyacağız. Özellikle büyük taaruz savaşında 30 Ağustos zafer bayramında bizim bir askerimiz silahını mevziiye bırakmış abdest alıp namaz kılacak Yunan askerlerinden bir manga gelip silaha el atıyorlar silahı kaldıramıyorlar. Askerimiz namazını kıldıktan sonra kalkıp silahını alıyor bakıyor 11 Yunan askeri ellerini havaya kaldırmış silahları yerde. Askerimiz bunları önüne alıp karargâha götürüyor. Karargâhta komutan yunan askerlerine soruyor; siz 11 kişi bir şahsa nasıl teslim oldunuz? ‘Komutanım ne bir şaksı etrafımız askerlerle dolu biz böyle teslim olduk.’ Zafer kavramlarının içi boşaltılmış böyle anlatılsa her savaşın hakkı verilseydi. Bakın mohaç savaşında Macarlarla, Kosova’da Sırplarla, Çanakkale’de İngiliz ve Fransız’larla baş ettik. Oradaki referans neydi? Irk, toprak, coğrafya, değildi. Referans iman kardeşliğiydi. Biz ne zaman iman kardeşliği etrafında kenetlendiysek her zaman zaferler olur. Bunun için dua etmemiz lazım. Ormana dua etmek ağaç dikmektir bakın fidanlar burada. Onun için ilçemizin kurtuluşu ve ülkemizin kurtuluşu zafer bayramı. Aslında en büyük program budur. Gençlerin ve çocukların olduğu bir program en büyük programdır. İki yıldır bu alanda organizasyonlarımızda bize katkı sunan belediye başkanımıza teşekkür ederim. Bu sene ve geçen sene çocuklarımızın formalarını belediye başkanımız aldı.” şeklinde konuştu.

“DERECEYE GİREN KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “Solhan’ımızın kurtuluşunun yıl dönümü ve zafer bayramımızın yıl dönümünü nedeniyle bu iki bayramınızı tebrik ediyorum. Kültürel Atlı Spor Kulübümüz, Belediyemiz, Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzün destekleriyle bu yıl bir takım faaliyetler yürütüldü. Bu faaliyetlerden bir tanesi de camiler arası düzenlenen futbol turnuvası. Dereceye giren takımlarımız burada. Dereceye giren kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bu faaliyetlerin yapılmasında bu güne kadar her zaman destek olduk bundan sonrada destek olacağımın sözünü veriyorum. Bütün kurumlarımız zaten gerekli hassasiyeti ve desteği veriyorlar onlara da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“SİZLER SOLHAN’IN GELECEĞİ VE TEMİNATIMIZSINIZ”

Bu tür etkinliklerin hayırlara vesile olmasını dileyen Arakonak Belediyesi Eski Başkanı Nazmı Çalışan, “Bir genç vardır ki hayber kalesinin kapısını sökerek kendine kalkan yapar, bu Hz. Ali’dir. Ve yine bir genç vardır ki 21 yaşında iken İstanbul’u fetheden bir genç Fatih Sultan Mehmet Han. Hadis-i şerife mazhar olan bu genç. Mahşer gününde 7 sınıf insanın barındığı arşın gölgesindeki gençler; sizler Solhan’ın geleceği ve teminatımızsınız. Bizler sizlere değer verirsek inşallah Solhan’ımız güzel günler görmektedir. Bu gibi etkinliklerin devam etmesi için öncelikle Solhan Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Müftülüğümüz ve personellerine, Gençlik Merkezi Müdürümüze ve personellerine bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz. Çünkü onlar destek vermezlerse biz bir araya gelemeyiz. Bunlar vesile olmalılar ki biz bir araya gelelim. Allah’tan bu gibi etkinliklerin hayırlara vesile kılmasını, ve devamını getirmesini temenni ediyoruz.” dedi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yıl içinde düzenlenen çeşitli etkinliklerde dereceye girenlere ödülleri verildi. İşte dereceye girenler ve ödül takdimleri:

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü 2019 yılı Recep Tayip Erdoğan Bilim Yetenek faaliyet final sonucunda verilen ödüller;

1’inci olan Arslanbeyli’ne Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ödülünü verirken 2’inci olan Eşmetaş’a Hidayet Camii İmam Hatibi Baki Çölemerikoğlu ve 3’üncü olan Yenidal’a ise Arakonak Belediyesi Eski Başkanı Nazmı Çalışan ödüllerini takdim ettiler.

Yaz Kur’an Kursları ödülleri;

Yaz Kur’an Kursu etkinliklerinde dereceye giren 1’inci takıma AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, 2’inci takıma Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan ve 3’üncü takıma ise ödülü Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yazgan tarafından ödülleri verildi.

Şehit Şinasi Ok Centilmenlik Kupası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz tarafından verildi.

Yaz Kur’an Kursları Minikler;

Yaz Kur’an Kursu minikler karşılaşmalarından 1’inci takıma Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran tarafından ödül verilirken Madalya ve formalar İl Genel Meclis Üyeleri; Rıza Çelik, Halim İlkyaz ve Ğıyasettin Çakar tarafından verildi.

ÖDÜLLER

Öte yandan etkinliklerde dereceye girenlerin ödülleri şu şekilde;

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü 2019 yılı Recep Tayip Erdoğan Bilim Yetenek Futbol Turnuvası,

1’inci takım 2.500 TL + kupa

2’inci takım 2.000 TL + kupa

3’üncü takım 1.000 TL + kupa

Yaz Kur’an Kursları Ödülleri;

1’inci takım 400 TL + kupaları

2’inci takım 300 TL + kupaları

3’üncü takım 250 TL + kupaları

Miniklerde 1’inci takım 200 TL

Folklor 300 TL

Atlı Sporculara 350 TL

Faaliyetlere katılan sporculara 380 adet forma dağıtıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN