• Dolar Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Euro Alış / Satış: 6.782 / 6.794
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

DEĞER, AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

15 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2613 defa okundu.
DEĞER, AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

Kamu görevinden istifa ederek Solhan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Eğitimci Abdulbaki Değer, Yönetim anlayışında hesap verebilirliğin, şeffaflığın, açıklığın, genele ulaşılabilirliği hususlarının önemli olduğunu aktardı.

Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Eğitimci Abdulbaki Değer, kamu görevinden istifa ederek Solhan’da Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatına Aday Adaylık başvurusunda bulunan Değer, “Yerel yönetimler bizim ülkemiz açısından çok önemli birimlerdir. Doğrudan halkın kendisini yönettiği en temel birimlerdir aslında. Yerel yönetimlere ilişkin bizim genel kabullerimiz yol, su, alt yapı çalışmalarına gidiyor ama aslında toplumun bütün yaşam alanlarını ilgilendiren boyutları var. Alt yapı çalışmaları şüphesiz çok önemli ama sosyal hayatında nasıl organize edildiği de bir o kadar önemlidir. Özellikle günümüzde bu iş çok çok daha önemlidir. Bizim yerel ilişki ağı üzerinden bir takım handikaplar oluşuyor ama böyle bir sürecin sonunda eğer nasip olursa eğer bir iş yüklenmek durumunda kalırsak dikkat edeceğimiz hususlar bunlar olacaktır. Yani belediyeciliğin aynı zamanda toplumun bütün yaşam alanlarını ilgilendiren kısımları olacaktır. Bu sadece hizmet yönünden değil hizmeti nasıl götürdüğünüz, genele yaygınlığı nasıl olduğu bütün bunlar çok önemlidir. Yönetim anlayışında hesap verebilirliği, şeffaflığı, açıklığı, genele ulaşılabilirliği hususları önemlidir. Biz henüz seçim sürecinin başlangıcındayız muhtemelen önümüzdeki süreçte bunlara ilişkin pek çok yerde konuşmalarımız, paylaşımlarımız olacaktır. Bugün itibariyle en azından bu güne kadar başvuran adaylara başarılar diliyorum. Allah hepimize hayırlı olanı nasip etsin. Tüm başvuruların da şahsımız, ilçemiz ve AK Parti için hayırlı olmasını diliyorum. Bu bir siyaset tabi bir iddia işi, bir talip olma işidir. Talipler çok, nasip kısmet bir noktadan sonra. Allah bizi mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN