• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÇOCUK BAYRAMI EVLERDE KUTLANDI

26 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
679 defa okundu.
ÇOCUK BAYRAMI EVLERDE KUTLANDI

Solhan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen konvoy, renkli görüntülere sahne oldu. 23 Nisan için süslenen araçlar gün boyu cadde ve sokakları gezerek çocukları eğlendirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Solhan’da da korona virüs tedbirlerine göre kutlandı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı unutturmadı. Bu yılki kutlamalar, izolasyon ve sosyal mesafe kuralı gözetilerek evlerden yapıldı.

Törenler ve salon etkinlikleri ile çocukların takım yarışları etkinlikleri yapılmayan kutlamada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Büstüne çelenk bırakılarak çocuk bayramı kutlandı.

Solhan Kaymakamlığı, çocukların sevincine ortak olmak için güzel bir çalışma yaptı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi araçlar süslenerek sabah saatlerinde Solhan’ın Cadde ve sokaklarını gezerek çocukları eğlendirdiler. Evlerinin balkonlarına ve caddelere sosyal mesafe kurallarına uyarak çıkan çocuklar sevinçlerini yaşadılar.

İSTİKLAL MARŞI’NI BALKONLARDAN OKUNDU

Kovid-19 salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Vatandaşlar, saat 21.00’de evlerinin balkonuna çıkan ve ellerinde Türk Bayrağı eşliğinde okullarda çalınan İstiklal Marşı’na eşlik etti.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından balkonlardan alkış sesleri yükseldi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN