• Dolar Alış / Satış: 5.693 / 5.703
  • Euro Alış / Satış: 6.383 / 6.395
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BU DERGİ, ÇOCUKLARINIZA ÜCRETSİZ GÖNDERİLECEK

8 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1036 defa okundu.

Sağlıklı bir gelecek için 7-10 yaş çocuklarda; sağlık okuryazarlığını ve sağlık bilincini geliştirmek için bilgi, hikâye, bilmece, bulmaca ve görsellerin yer aldığı “Sağlık Çocuk” adlı dergi, abonelik sistemi ile ücretsiz bir şekilde çocukların adreslerine postalanacak.

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı, 7-10 yaş çocuklara hitap eden Sağlık Çocuk Dergisi’ne internet üzerinden ücretsiz abone olunabiliyor.

Sağlık Çocuk dergisi hakkında yapılan açıklamada; Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu Stratejik Planı (2013-2017) ile sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek ve aynı zamanda bireylerin kendi sağlığı üzerindeki sorumluluğunu artırmak için sağlık okuryazarlığını geliştirmenin hedeflendiği anımsatıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın bu hedefler doğrultusunda; halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi ile teşhis, tedavi ile rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için uyarıcı, bilgilendirici ve eğitici mahiyette materyaller hazırladığı vurgulanan açıklamada, “Bu bağlamda sağlıklı bir gelecek için 7-10 yaş çocuklarda sağlık okuryazarlığını ve sağlık bilincini geliştirmek için bilgi, hikaye, bilmece, bulmaca ve görsellerin yer aldığı “Sağlık Çocuk”  adlı bu dergi, abonelik sistemi ile ücretsiz bir şekilde sevgili çocuklarımızın adreslerine postalanacaktır. Ücretsiz abone olmak için www.saglikcocuk.saglik.gov.tr adresini ziyaret ediniz.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN