• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİR AYDA 19 BİN TL YARDIM

8 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4115 defa okundu.
BİR AYDA 19 BİN TL YARDIM

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), 2019 yılı Temmuz ayında 109 aileye 19 bin 992 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Temmuz ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir, “Temmuz ayında 109 aileye 19 bin 992 TL değerinde ayni ve nakdi yardımını yaptık. 37 aileye 3 bin 832 TL değerinde gıda, 13 aileye 10 bin 850 TL nakdi, 59 aileye 5 bin 310 TL kırmızı et yardımında bulunduk” dedi.

İNFAK ALLAH’A YAKLAŞMAK İÇİN BİR VESİLEDİR

İnfak’ın Allah’a yaklaşmak için bir vesile olduğuna vurgu yapan Demir, “İnfak; Rahman’ın bize verdiklerinden, kendisinin doğrudan vermediklerine bizim vermemizdir. Bundaki hikmet, bizim mala olan sevgimizin kırılması, dünyaya olan bağlılığımızın azalması, ahirete ilgimizin ve sevgimizin artması ve Rahman’ın bizi denemesidir. Çünkü insan infak ettikçe Şeytan’dan uzaklaşır, Allah’a yaklaşır. Bir de bizim kazancımızın içinde başkasına ait olan miktarın hak sahibine verilip verilmediğini Rahman’ın görmesidir. Çünkü kazandığımız malların ve gelirlerin tamamı bize ait değildir: “Ve onların (Müslümanların) mallarında belirli bir hak vardır. İsteyenler ve isteyemeyip mahrum kalanlar için.” (Me’aric 70/24-25) “Onların mallarında isteyebilen ve isteyemeyen muhtaçlar için belirli bir hak vardır.” (Zâriyât 51/19) Bu ayetler bize açıkça gösteriyor ki, Allah azze ve celle, yoksulun ve isteyebilen ya da isteyemeyen muhtaçların rızkını, bizim rızkımızın içerisine koymuştur. Biz, onu oradan çekip alır ve ihtiyaç sahibi kişiye verebilirsek, imtihanın sırrına vakıf oluruz. Ancak kazancımızın tamamının bize ait olduğunu zannederek, emanet olarak rızkımız içerisine bırakılmış belli bir miktarı ayırmazsak, kul hakkı yemiş oluruz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

KURBAN BEDEL 900 TL

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Demir, 2019 yılı için Umut Kervanı Vakfı’nın kurban bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu söyledi.

BİR UMUT DA SİZ OLMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Bingöl Umut Kervanı Derneği’nin kurbanlık temini için hazırlıkların devam ettiğini belirten Demir, “Bingöl Umut Kervanı olarak 2019 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarımız devam ediyor.  Bizler, Bingöl Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizler de hazırsanız, Bingöl Umut Kervanı’na sizleri bekliyoruz. Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca ‘Bir Umut da siz olmak istemez misiniz. Kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN