• Dolar Alış / Satış: 5.754 / 5.764
  • Euro Alış / Satış: 6.365 / 6.377
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİNGÖL’DE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

14 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5083 defa okundu.
BİNGÖL’DE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında; sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetleri verdiklerini belirten Gündoğdu, Bingöl Merkez ve 7 ilçede hizmet verdiklerine dikkat çekip çağrı merkezlerinin 7 gün 24 saat boyunca hizmet verdiğini belirtti.

Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Mehmet Emin Gündoğdu, Evde sağlık hizmetleri hakkında yaptığı açıklamada, evde sağlık hizmetinin ne olduğu ve hizmet kapsamı ile kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Evde sağlık hizmetinin; çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetleri olduğunu söyleyen Gündoğdu, Hizmetlerin haspamı hakkında şunları kaydetti: “Hastaya, konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde, bulunduğu ev ortamında muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetleri.Uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi.Tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması. Hastanın ve ailesinin, evde bakım sürecinde üstlenecekleri görevler ile hastalık ve bakım süreçleri hakkında bilgilendirilmesi. Hastaya, evde kullanması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanlar konusunda, eğitim ve danışmanlık verilmesi. Gerekli görülen hallerde hastanın ilgili sağlık kuruluşuna ve/veya sağlık kuruluşundan evine nakledilmesi…”

BİNGÖL’DE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

“İlimiz Merkez ve 7 İlçemizde Evde Sağlık Hizmeti verilmekte olup, Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezimiz hafta sonları ve resmi tatillerde de 24 saat usulüne göre çalışmakta olup, vatandaşlarımız günün herhangi bir saatinde 444 3833 nolu telefondan çağrı merkezimizi arayarak talepte bulunabilirler.” diyen Gündoğdu, “Hasta veya hasta yakınları tarafından çağrı merkezimiz aranmakta, 15 dakika içerisinde çağrılara cevap verilmektedir. Çağrı merkezimiz tarafından adres ve hasta ile ilgili bilgiler alındıktan sonra talep oluşturulmaktadır. Çağrı oluştuğu zaman 24 saat içerisinde hasta evinde görülmektedir. Lüzumlu durumlarda mesai sonrası da hizmet veren ekiplerimiz, bayramda da vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Evde Sağlık Hizmetini gerçekleştirmekte olan ekiplerimiz, yatağa bağlı hastalarımızın hastanelerimizde kontrol ve hastane çıkışı evlerine naklini de gerçekleştirmektedir.” ifadelerini kullanırken toplam ulaşılan hasta sayısının 2 bin 418, mevcut toplam kayıtlı hastanın 800 ve son ayda takip edilen hasta sayısının ise 458 olduğunu belirtirken son bir ayda 724 hastaya ziyaretlerin gerçekleştirildiğini açıkladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN