• Dolar Alış / Satış: 6.046 / 6.057
  • Euro Alış / Satış: 6.769 / 6.781
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

“BİNGÖL HALKINA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

28 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4533 defa okundu.
“BİNGÖL HALKINA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Ülke genelinde yapılan parlamento ve milletvekilleri seçimlerinde Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olarak mecliste 67 sandalye ile yer bulan HDP’nin Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, partilerine dönük baraj altında bırakma gayretlerinin amacına ulaşamadığını söyleyerek, “tüm bu baskılara rağmen HDP bu siyasi mücadeleden başarılı çıkmıştır. Bingöl halkı onurumuzdur. Bingöl halkına layık olmaya çalışacağım” dedi.

Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olarak mecliste 67 sandalye ile yer bulan HDP Bingöl İl Teşkilatı sandıktan çıkan sonuçları değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirdi. Sonuçların kapsamlı olarak değerlendirildiği toplantıda konuşan HDP Bingöl Milletvekili Adayı Nihat Aksoy, yoğun çalışmaların kendilerini yormadığını ve herhangi bir yılgınlığa yol açmadığını söyleyerek, “Bizler halkına karşı borçlu olanlarız. İşimiz daha çok ve Bingöl halkı için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

“BİNGÖL HALKINA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

HDP Listesinde Milletvekili seçilerek Bingöl’ü mecliste temsil edecek Erdal Aydemir ise, Ak Parti-MHP ortaklığıyla baskın seçim sonuçlarında partilerinin başarılı olduğunu kaydederek şunları söyledi: “HDP, tüm baskılara rağmen önemli bir rol oynadı. Gerek Kürt siyaseti gerekse de tüm toplumsal muhalefetin yürütülen sistematik saldırılar karşısında göstermiş olduğu büyük başarı söz konusudur. Hükümetin tüm organlarının partimize dönük her türlü hukuk dışı uygulamalarla HDP’yi baraj altında bırakma gayretleri amacına ulaşamamıştır. Seçim atmosferi AKP ve MHP lehine işlemiştir. Ancak tüm bu baskılara rağmen HDP bu siyasi mücadeleden başarılı çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Aydemir son olarak, çöktürme planlarına karşı HDP’nin dimdik ayakta kaldığını söyleyerek mücadelelerine sımsıkı bağlı kalarak aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Aydemir ayrıca seçim çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bingöl halkı onurumuzdur. Bingöl halkına layık olmaya çalışacağım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN