• Dolar Alış / Satış: 5.771 / 5.782
  • Euro Alış / Satış: 6.416 / 6.427
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİNGÖL BİRİNCİ AMATÖR LİG KURALARI ÇEKİLDİ

23 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
886 defa okundu.
BİNGÖL BİRİNCİ AMATÖR LİG KURALARI ÇEKİLDİ

Bingöl Birinci Amatör Lig Kuraları çekildi. 16 takımın mücadele edeceği lig için çekilen kura sonucuna göre Solhan Gençler Birliği’nin Beyaz grupta, Solhan Gençlikspor’un ise Yeşil grupta, mücadele edeceği öğrenildi.

Bingöl Birinci Amatör Lig Kuraları çekildi.

2019-2020 sezonu ligler planlaması için kulüp temsilerinin katıldığı toplantı Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyon merkezinde yapıldı.

Futbol tescili bulunan 25 kulüpten 18 kulüp temsilcisinin iştirak ettiği toplantıda 2019-2020 sezonu  birinci amatör ve gençler ligleri ile ilgili tarihler belirlendi.

Buna göre 20 Eylül 2019 tarihine kadar lige giriş ücretini yatıran kulüplerin katılacağı grup belirleme ve fikstür çekim toplantısı 21 Eylül 2019 günü yapıldı. Bölgesel Amatör ligine entegre olabilmek ve liglerin bitiş tarihi göz önünde bulundurularak müsabakaların 20 Ekim 2019 tarihinden itibaren oynatılması kararlaştırıldı.

Toplantıya; Ağaçeli Spor, Belediye Yaşam Spor, Çavuşlar Spor, Çan Spor, Ekinyolu Spor, Genç Murat Spor, Genç Demir Spor, Karlıova Yıldırım Spor, Kervansaray Spor, İl Özel İdare Spor, Sarıçiçek Spor, Sekaren Spor, Sivan Spor, Solhan Gençlik Spor, Solhan Gençlerbirliği Spor ,Uydukent Spor, Yenidal Spor ve Yeni Güveçli Gençlik Spor temsilcileri katıldı.

LİGE 16 TAKIM KATILACAK

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Merkezi’nde 21 Eylül 2019 Cumartesi günü çekilen kuralara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yetkilileri ile kulüp yöneticilerin katıldığı kura çekimlerinde ligde mücadele edecek 16 takım için kura çekimi yapıldı.

Beyaz ve Yeşil olmak üzere belirlenen fikstürde 8’er takımın mücadele edeceği belirlendi.

Çekilen kura sonucunda Beyaz grupta yer alan Solhan Gençlerbirliğispor’un grubunda; Kervansaray Spor, Genç Demir Spor, Bingöl Gençlik Spor, Sarı Çiçek Spor, Çavuslar Spor, Sekaran Spor ve Uydukent Spor mücadele edecek.

Çekilen kura sonucunda Yeşil grupta yer alan Solhan Gençlikspor’un grubunda ise Ekinyolu Spor, Genç Murat Spor, Sivan Spor, Ağaçeli Spor, İl Özel İdare Spor, Karlıova Yıldırım Spor ve Madrag Spor mücadele edecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN