• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BERBERLERDE YENİ DÜZEN

17 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
435 defa okundu.
BERBERLERDE YENİ DÜZEN

Yaklaşık iki ay önce kapatılan berberler yeniden açıldı. Solhan’da berber işletmecisi Mithat İlbaş ‘Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması Genelgesi’ne harfiyen uyduğunu belirtirken müşteriler arasında sosyal mesafe oluşturmak için şeffaf bırandadan perde çekti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını tedbirleri kapsamında, bakanlık talimatıyla berber, kuaför ve güzellik merkezleri 25 Mart tarihinde kapatılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme planını açıklamasının ardından, ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de berber, kuaför ve güzellik merkezleri yaklaşık 50 gün sonra yeniden hizmete açıldı.

Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin açılacağı bilgisinin paylaşılması üzerine Solhan Belediyesi ekipleri tarafından Solhan’da bulunan bütün berber, kuaför ve güzellik merkezleri dezenfekte edilirken berber işletmecileri de bir takım tedbirler geliştirdi.

Solhan’da berber işletmecisi olan Mithat İlbaş, belirtilen maddelerin üzerine yeni tedbirler alarak müşterilerin izole bir şekilde tıraş olmaları için geliştirdiği yöntem ile müşterilerini memnun ediyor.

Aldıkları tedbirleri aktaran İlbaş, “Yaklaşık iki aydır iş yerlerimiz kapalıydı çok şükür iş yerlerimizi açtık. Tabi belli kurallar çerçevesinde. 14 maddelik kurallarımız var onlara eksiksiz uymaya çalışıyoruz. Sosyal mesafeye özen gösteriyoruz. Hem müşteri hem kendi sağlığımız için önlemler alıyoruz. Malzemelerimiz genelde tek kullanımlıktır. Tek kullanımlık penuar, tek kullanımlık havlu, maskelerimiz ve eldivenlerimiz mevcuttur. Bunu daha genişletmek için koltukların arasına perde oluşturmak için ince şeffaf naylon perde kurdum. Bununda işe yarayacağını düşünerek yaptım. Bunu devam ettireceğiz. İnşallah ilerisi için iyi olacağını düşünüyorum.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN