• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BAHARDA HİZMETE GİRİYOR

16 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1335 defa okundu.
BAHARDA HİZMETE GİRİYOR

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için düzenlenen önlük giyme töreninde konuşan Rektör Çapak, Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bahar aylarında Bingöl’ün hizmetine sunulacağını açıkladı.

BÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda Diş Hekimliği Fakültesi önlük giyme töreni düzenlendi. Törene Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. İ. Yasin Erdoğan, İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, fakülte dekanları, kurum amirleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“BAHAR AYLARINDA HASTANEMİZİ FAALİYETE HAZIR HALE GETİRECEĞİZ”

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Diş Hekimliği Fakültemiz, Üniversitemiz açısından da ilimiz açısından önemli bir fakülte. Kuruluşunun ikinci yılı olmasına rağmen çok hızlı bir gelişim sağladı. Bundan sonra da ilimize ve üniversitemize daha nitelikli bir şekilde katkı sağlayacaktır. İnşallah yakın zamanda Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni de üniversitemize ve şehrimize kazandırarak, hem kaliteli öğrencilerin yetişmesini sağlayacak hem de şehrimizin insanlarına hizmet etmiş olacağız. Diş hastanemizin taslak projesini yapıp sağlık bakanlığına gönderdik. Projemiz onaylandı. Yakın zamanda Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Diş Hekimliği Fakültemizin alt katını tadilattan geçirip bahar aylarında hastanemizi faaliyete hazır hale getireceğiz. Diş Hekimliği Fakültemiz, hastanemizin kurulması ile daha işlevsel bir hale gelecek. Öğrencilerimiz için de hocalarımız için son derece faydalı olacaktır. Onlar için güzel bir uygulama alanı da olacak. Halka hizmet edecek ve tedavilerin yapılacağı bir hastane kurmuş olacağız. Mevut Diş Hekimliği Fakültemizin bulunduğu MYO binamızın bir katını tamamen Diş hekimliği fakültesi ve hastanesinin hizmetine vereceğiz. Çok geniş ve rahat hizmet verebilecek bir alana sahip. Hastalara güzel hizmet verebilecek bir alanı bu binamızda oluşturacağız. Faaliyete girmesiyle beraber bir yandan halka hizmet etmiş olacağız, bir yandan da öğrencilerimiz için uygulama alanı oluşturmuş olacağız. Bugün önlüklerini giyerek mesleğe adım atan bütün öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca başarı diliyorum. Hepsinin vatana ve millete faydalı, örnek diş hekimleri olmasını temenni ediyorum” dedi.

“BİNGÖL’E GÜZEL HİZMETLER EDECEK DURUMDA”

İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu da Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ve akabinde hastanesinin Bingöl’e kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, “Rektör Hocamızla Üniversitedeki gelişmeler çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Üniversitemiz, diş hekimliği fakültesi ve hastanesi ile sağlık alanında da Bingöl’e güzel hizmetler edecek durumda. Rektör Hocamıza üniversiteye ve Bingöl’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün önlüklerini giyen öğrencilerimize de hayat boyu başarı diliyorum” diye konuştu.

Program, öğrencilere önlüklerinin giydirilmesi ve akabinde düzenlenen kokteylle sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN