• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ATLI SPOR KULÜBÜ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

7 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14823 defa okundu.
ATLI SPOR KULÜBÜ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü’nün düzenlediği programda atlı sporu ile sportif faaliyetlerde gençlere verilmesi gereken destek konuşuldu. Yöneticiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşların katıldığı programda atlı sporu ve kültürel çalışmalara destek verilmesi gerektiği belirtildi.

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından 6 Mayıs 2018 Pazar günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti ilçe başkanı Nihat Doğu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdulbari kurtaran ve Kulübün Halkla ilişkilerinden sorumlusu Baki Çölemerikoğlu, sivil toplum Kuruluşları, Köy ve Mahalle muhtarları ve vatandaşlarımız katıldı.

Programa katılan Belediye Başkanı Yıldız, Ak Parti ilçe başkanı Doğu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Çapın ve Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Halkla ilişkiler sorumlusu Baki Çölemerikoğlu, Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü’nün güzel bir kuruluş olarak oluşturulduğunu belirtip, spor alanlarında farklı etkinliklerin güzellik katacağını belirtirken kulübün faaliyetlerinde destekçi olacaklarını belirttiler.

KURTARAN, KULÜBÜN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Programda konuşan Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkan Abdulbari Kurtaran, “Yaratılış gereği yeniliklere ve değişime açık olan gençlerimizin karşılaştıkları en büyük tehlikelerden birisi kötü alışkanlıklardır, duygusal tabiatları ve farklılıkları olan istekleri sebebiyle kolayca kötü alışkanlıkların tuzağına düşebilir, nitekim birçok zararlı alışkanlıklar gençlik döneminde edinilir. Başta sigara, içki uyuşturucu, kumar olmak üzere birçok kötü alışkanlıkları sayabiliriz. Yüce Peygamberimiz (s.a.v) bizlerin kötü alışkanlıklardan sakınmamızı ve zamanımızı güzel işlerle geçirmemizi istemiştir.  Sosyal alanlarımızı ve kültürümüzü artırmak ve güçlü hale getirmek; Kültürümüzün unutulmuş spor dallarını hep beraber güçlü hale getirip göstermek ve yaşatmaktır. Zengin olan kültürümüzde birçok amacımız vardır. Projemizde yer alan 8-18 yaş arası gençler için her hafta düzenlenecek olan seminerlerde gençlerimize kültürel ve spor aktiviteleri kapsamında bilgiler aktarılacak. Seminerlere katılan gençlerimiz görmüş oldukları dersler üzerinde 6 ayda bir sınava tabi tutulup dereceye girenler ödüllendirilecektir. Bu yıl ki Programımızda 28 Köy, 4 mahallede bulunan şubelerimiz tarafından kurulan takımlar arasında Futbol turnuvası düzenlenecek olup dereceye giren şubelerimiz ödüllendirilecektir. Bugün ki programımıza teşrif eden başta Belediye Başkanımız Abdulhakim Yıldız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN