• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ARAKONAK TAŞKIN KORUMA PROJESİ TAMAMLANDI

29 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
906 defa okundu.
ARAKONAK TAŞKIN KORUMA PROJESİ TAMAMLANDI

Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü programı kapsamında Solhan İlçesi Arakonak Beldesi’nde bulunan 4 adet derenin ıslah edilmesi işinin tamamlandığı ve bu kapsamda 370 dekar tarım arazisinin taşkın zararlarından korunacağı belirtildi.

Konumu gereği taşkın sulardan zarar görecek durumda olan Solhan’a bağlı Arakonak Beldesi’nde 2007 yılında meydana gelen sel felaketinde taşkın korumanın olmamasından dolayı evler hasar görmüş ve hayvanlar telef olmuştu.

Arakonak’ta meydana gelen sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara konut desteği verilirken beldede bulunan derelerin taşkın sulara karşı önlenmesine yönelik de çalışmalar yapıldı.

Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü, Arakonak’ta bulunan 4 derenin ıslah edilmesine yönelik ‘Arakonak Beldesi 1.Kısım Taşkın Koruma Projesi’ni uygulamaya koydu. Yapılan çalışmalar sonucunda 4 derenin ıslahı ile bölgede 370 dekar tarım arazisinin taşkın zararlarından korunacağı belirtildi.

Konu ile ilgili DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Elazığ Sosyal Medya hesabında yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bingöl Solhan ilçesi Arakonak beldesinde bulunan 4 adet derenin ıslah edilmesini kapsayan işte, 3.845 metre kargir duvar imalatı, 68 brit, 2 adet ıslah sekisi, 5 adet betonarme menfez imalatı tamamlanarak iş bitirilmiştir. Bu iş ile 370 dekar tarım taşkın zararlarından korunacaktır.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN