• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ANNE ADAYLARI İÇİN GEBE OKULU AÇILDI

6 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2613 defa okundu.
ANNE ADAYLARI İÇİN GEBE OKULU AÇILDI

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde anne adaylarına yönelik “Gebe Okulu ve Laktasyon Polikliniği” açıldı.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde gebelere yönelik hem egzersiz hizmeti verilen hem de gebelik sürecine ilişkin bilgi ve eğitim verilen ‘Gebe Okulu ve Laktasyon (Anne Sütü ve Emzirme) Polikliniği’ faaliyete girdi.

Gebe Okulu ve Laktasyon Polikliniği’nin faaliyete girmesiyle ilgili olarak bir açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu,  “Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemizde Gebe Okulu ve Laktasyon Polikliniğimizi hizmete sunduk. Gebe Okulumuzda sezaryen doğum oranlarını azaltmak ve anne ile bebek sağlığı için en uygun yöntem olan normal doğumları teşvik etmek amacındayız. Gebeliğin ilk gününden başlayarak gebelik, egzersizlerin faydaları, doğum ağrısı ile baş etmenin yolları, doğum öncesi egzersizleri, doğum teknikleri, doğum ve doğum sonrası dönemleri kapsayan anne ve çocuk sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik eğitimler, gebelikte değişen psikolojik durum, cinsel yaşam, beslenme, ağız ve diş bakımı, oluşabilecek hastalıklar, doğum yöntemleri gibi bilgiler uzmanlarımız tarafından pratik ve teorik olarak verilecektir.”

GÜNDOĞDU’DAN TÜM ANNE ADAYLARINA GEBE OKULU VE LAKTASYON POLİKLİNİĞİNE DAVET

Gündoğdu, “Anne sütünün anne ve bebek sağlığı için son derece önemli olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. İlk 6 ay sadece anne sütü olmak üzere ilk 2 yıl bebeklere anne sütünün verilmesi, sağlıklı anne ve bebekler için annede özgüven oluşturarak süt oluşumunu arttırıp doğru tekniklerle bebeğini yeterli sürede emzirmesini sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir. Laktasyon Polikliniğimizde yine uzmanlarımız tarafından yeni doğum yapmış annelere emzirme ve süt arttırma yöntemleri, emzirme ile ilgili sorunu olan annelere, meme çatlakları ve gerginliği durumunda, emzirdiği halde bebeğinde kilo sorunu yaşayan annelere, bebeklerde meme reddi durumunda, düşük doğum ağırlıklı ve prematüre bebekleri olan annelere, evlatlık edinilmesi durumunda, emzirmeye ara verilip yeniden emzirmek istenmesi durumunda, işe başlayacak annelere süt sağılması ve saklanması konularında danışmanlık hizmeti verilecektir. Gebe Okulu ve Laktasyon Polikliniğimizin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilimiz için önemli olan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyor, tüm annelerimizi, anne adaylarımızı ya da ilgili konularda problem yaşayan annelerimizi Gebe Okulu ve Laktasyon polikliniğimize davet ediyorum.” dedi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Halim Kaysadu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı İrfan Günerigök, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata, Hastane Yönetimi, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve çok sayıda personel katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN