• Dolar Alış / Satış: 4.754 / 4.762
  • Euro Alış / Satış: 5.568 / 5.579
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI!

18 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
444 defa okundu.
AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI!

Bingöl’ün Karlıova, Yedisu, Kiğı ve Adaklı ilçe kongrelerini tamamlayan AK Parti, önümüzdeki haftalarda da Genç, Solhan ve Yayladere kongrelerini yapacak. En kritik karar ise il başkanlığında verilecek. Değişim talebine dair güçlü sesler her geçen gün yükselirken, sürece dahil olacak isimler de giderek daha da belirginleşiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti teşkilatlarına yeni bir soluk getirecek değişim sürecinin ardından Bingöl’de de kongreler yapılmaya başlandı.

19 Ağustos 2017 tarihinde başlayan ilçe başkanlıkları seçimlerinde Karlıova, Yedisu, Kiğı ve Adaklı kongreleri tamamlandı. Genç, Solhan ve Yayladere kongrelerinin de 12 Kasım’a kadar tamamlanması hedeflenirken, AK Parti’nin 18 Kasım’da ise il kongrelerini yapmaya başlaması planlanıyor.

ADAKLI’DA DEĞİŞİM, DİĞERLERİNDE ‘DEVAM’ KARARI ÇIKTI

AK Parti’nin Karlıova, Kığı, Yedisu ve Adaklı İlçe Teşkilatlarının 6. Olağan Kongreleri yapıldı. Karlıova’da İlyas Bingöl, Yedisu’da Metin Dere ve Kiğı’da Selim Gültepe ile devam kararı çıkarken, Adaklı’da eski Başkan Mehmet Sait Çetindağ’ın yerine Ahmet Aydik seçildi.

Bingöl Genç, Solhan ve Yayladere’deki kongrelerinde de önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenirken, dört ilçede yapılan kongre seçimlerini Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Genel merkez görevlileri ve teşkilat mensupları takip etti.

MERKEZ İLÇE’DE KİM OLACAK?

AK Parti’nin mevcut Bingöl Merkez İlçe Başkanı Aydın Çeçen’in 3 dönem kuralına takılmasından dolayı yerini yeni bir isme devredeceği belirtiliyor. Şu ana kadar kısıtlı sayıda aday olduğu belirtilse de, yeni ismin belirlenmesi için istişarelerin devam ettiği, önümüzdeki günlerde bu ismin de netleşmesinin beklendiği ifade ediliyor.

EN KRİTİK KARAR İL BAŞKANLIĞI OLACAK

Dört ilçedeki kongrelerinin tamamlandığı, 4 ilçe kongresinin de Ekim ayı sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği Bingöl’de, AK Parti açısından en kritik karar ise il başkanlığında verilecek. Yeniden toparlanma, güçlü bir ekiple halkla ilişkilerdeki iletişimi yoğunlaştırma ve 2019 seçimlerine daha etkin bir yapılanmayla girmek için önemli bir karar aşamasında olan AK Parti’nin, Bingöl’de değişim sürecinde nasıl bir karar alacağı merak konusu!

Değişim talebine dair güçlü sesler her geçen gün yükselirken, sürece dahil olacak isimler de giderek daha da belirginleşiyor. İl Başkanlığı’ndaki tercihin, 2019 seçimlerinde kamuoyunun ve siyasi çevrelerin eğiliminde de etkili olacağı belirtiliyor.

25 Şubat 2018’ e kadar Türkiye geneli belde, ilçe ve il kongrelerini tamamlayacak olan AK Parti, 2018 yılının Mayıs veya Eylül ayında 6’ıncı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirecek.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN