• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇALIŞAN OLDU

14 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
273 defa okundu.
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇALIŞAN OLDU

Ak Parti Solhan İlçe Başkanlığı 7’nci olağan kongresi yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede Nazmi Çalışan seçime katılan oyların yarısından fazlasını alarak Ak Parti Solhan İlçe Başkanı seçildi.

Ak Parti Solhan İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi yapıldı. 12 Eylül 2020 Cumartesi günü saat: 14.00’da Solhan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede iki aday yarıştı.

AK Parti tarafından yapılan değerlendirme sonucu aday olması öngörülen Nazmi Çalışan ile Abdurrahman Karlı’nın yarıştığı seçimde kullanılan 247 oydan 8’inin geçersiz olduğu, 95 delegenin Abdurrahman Karlı’ya oy verdiği 144 delegenin ise Nazmi Çalışan’a oy vererek başkan seçti.

Kongrede 3 dönem kuralından dolayı aday olamayan Ak Parti önceki dönem ilçe Başkanı Nihat Doğu, “AK Parti 2001 yılında Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayip Erdoğan liderliğinde kuruldu ve 18 yıla aşkın bir süredir iktidarda sizlerin hizmetinde sizlere hizmet ediyor. Ülkenin gelişmesi büyümesi kalkınması adına koşuşturuyor ve bu 18 yıllık süre içerisinde yaptığı hizmetler takdire şayandır. Hepiniz takdir etmişsiniz ve onun içindir ki AK Parti yapılan bütün seçimlerde verdiğiniz destekle yaptığınız dualarla her seçimde tek başına iktidara gelmiş ve bu kutlu yürüyüşte sizlere hizmet etmeye devam etmiş ve devam edecektir. Allah’ın izniyle değerli kardeşlerim ben deniz partimizin kuruluşundan itibaren 2 yıl kurucu gençlik kolları başkanlığı 1 dönem ilçe yönetiminde ilçe başkan yardımcılığı mali işler başkanlığı; 4, 5, 6. olağan kongrelerde de sizlerin teveccühü ve desteğiyle 3 dönemdir ilçe başkanlığı görevini yönetmekteyim. Bu görevi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki partiye, bu kutlu davaya, teşkilatın her kademesinde görev yapmaktan büyük bir onur duydum, mutluluk duydum. Değerli kardeşlerim saygıdeğer dava arkadaşlarım; AK Parti bir davadır, bir sevdadır, gerçekten bu davaya bu sevdaya gönül vermenin çok önemli bir durum olduğuna inanıyorum. Aynı şekilde AK Parti bir hizmet partisidir. Türkiye’de yani yaptığı hizmetler takdire şayandır. Büyük projelerle ülkenin gerçekten gelişmesine çok büyük katkı sunmuştur.  Parti tüzüğümüzün 31. maddesi gereği 3 dönemdir, görev yaptığım AK Parti Solhan ilçe başkanlığına 4. dönemde artık aday olamıyorum. Ben her şekilde bu güne kadar partimizin kuruluşundan bu güne kadar her safhasında partimizin emrinde hizmetinde oldum, sizlerin hizmetinde oldum, Solhanlıların hizmetinde oldum. Bu gün tekrar huzurlarınızda olup 7’inci olağan kongresinde tekrar huzurlarınızda olup sizlere tekrar hitap etmektende büyük bir bahtiyarlık duydum.”

BAŞKAN YILDIZ, HİZMETLERİ ANLATTI

Kongrede konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız; “14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan partimiz, girdiği her seçimde başarılarını katlayarak halkın umudu olmuştur. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 18 yıldır iktidarda olan AK Parti Hükümetimiz sayesinde Türkiye, dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi haline geldi. AK Parti, milletten aldığı güçle halka hizmet ederek Türkiye’nin çağ atlamasına ve dünya ülkelerine örnek olacak yeniliklere imza atmıştır. Partimizin, hayata geçirdiği yatırımlar, ülke de yeni sayfalar açtı. Sürekli kendini yenileyerek, benzersiz icraatlara imza attı. Türkiye ekonomisi AK Partiyle adeta şaha kalktı. 17-25 Aralık’ta hükümetimize saldıran alçaklara, 15 Temmuz’da bağımsızlığımıza hamle yapan FETÖ’cü teröristlere milletimizin desteği ile birlikte bu hükümet boyun eğmedi ve hiç bir zaman hiç bir güce boyun eğmeyecektir. Millet ile gönül bağı kurarak onların teveccühüne mazhar olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tüm yol arkadaşlarına şahsım ve ilçem adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemde yaptığımız çalışmalar. Solhan halkına vermiş olduğumuz doğalgaz sözümüz vardı, hamd olsun üstümüze düşeni yapıp ilk kazmayı vurduk. Bu yıl içinde başlayarak, ilçemizin her noktasına    doğalgazın ulaşmasını sağlayacağız. Bir diğer önemli projelerimizden olan Millet Kıraathanesinin de ihalesini tamamladık. En kısa sürede gerekli işlemler yapılarak yapım işine başlanacak ve halkımızın hizmetine en iyi şekilde sunmuş olacağız.” dedi.

‘BİZİM DIŞIMIZDA HİZMET EDEN YOK…’

Kongrede konuşan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Birlik, beraberlik, kardeşlik temeli esasına dayalı çalışmanın meyvesi budur. Ak Parti kurulduğu günden beri hep kardeşlik temeli üzerinde vurgular yaptı, hep bunun mücadelesini verdi. Ak Parti’nin 19-20 yıllık bir serüveni var. Bir zekamızı, zihnimizi maziye doğru götürürsek, bir Ak Parti dönemi ve Ak Parti öncesi dönemini kendi kendimize değerlendirelim. Bizim dışımızda hizmet eden yok, bizim dışımızda bu ülkenin birlik beraberliğini tesis eden hiç kimsenin bir projesi yok. Bölgesel milliyetçiliği kaldırdık. Türkiye’nin kardeşliğini tesis ettik. Türkiye’nin normalleşme sürecini hızlı bir şekilde ilerlettik ve bugün dünyanın gündeminde birinci konu Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanının tartışılmaz liderliği vardır. Onun için bunun kıymetini çok bileceğiz, çok anlatacağız, evlatlarımızın beyinlerine nakşedeceğiz görevimiz budur, bunu yapmak zorundayız. Manevi sorumluluk olmasaydı bunları başaramazdık, manevi sorumluluk olmasaydı bu birlik beraberlik tesis edilmezdi. Bunun değerini bileceğiz, bunu kıymetini bileceğiz. En çokta bu kültüre yakın ilçe Solhan ilçesidir. Solhan ilçesini gerçekten seviyorum. Çünkü Solhan ilçesi benim kültürüme, benim duygularıma, benim düşüncelerime hitap ediyor. Cenabı Allah bu kongreyi hayırlara vesile etsin. Allah sizlerden razı olsun birlik beraberliğimiz daim olsun inşallah.” şeklinde konuştu.

Yapılan kongrede seçilen Nazmi Çalışan, kongrenin hayırlı olmasını dileyip kongreye katılanlara teşekkür edip destek verenlere şükranlarını iletti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN