• Dolar Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Euro Alış / Satış: 6.782 / 6.794
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AK PARTİ ADAY ADAYLARI İLE PARTİ TEŞKİLAT BULUŞTU

19 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3728 defa okundu.
AK PARTİ ADAY ADAYLARI İLE PARTİ TEŞKİLAT BULUŞTU

Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatına 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden Solhan Belediyesi Başkanı adayı olmak için aday adayı başvurusunda bulunanlar ile Ak Parti İlçe teşkilatı kahvaltı programında bir araya geldiler. Temayül öncesi düzenlenen programda aday adayları kendilerini anlatıp neden aday adayı olduklarını aktardılar.

Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programına; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden Solhan Belediyesi Başkanı adayı olmak için aday adayı başvurusunda bulunanlar ve Ak Parti İlçe Teşkilatı; yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları ve birim temsilcileri ile İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclisi üyeleri katıldılar.

Ak Partili Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Ak Partili Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner’in de aday adayı olduğu Ak Parti’den Abdulbaki Değer, Ayhan Işık, Burhanettin Ok, Fatih Görünen, Halis Genç, Hasan Kaya ve Ömer Faruk Tunç aday adaylık başvurusunda bulundular.

16 Kasım 2018 günü sona eren başvuru sonrasından aday adaylarının kendilerini temayül öncesi teşkilata anlatmaları için kahvaltı programı düzenlendi.

Düzenlenen kahvaltı programında Arakonak’tan mevcut başkan dışında aday adayının olmadığı aktarılırken Solhan’da ise mevcut başkan ile birlikte 8 aday adayı başvurusunun yapıldığı aktarılırken tüm aday adayları kendilerini teşkilat mensuplarına anlatıp neden aday adayı olduklarını paylaşıp 18 Kasım günü yapılan temayül için destek istediler.

Programda konuşan AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, şu ifadeleri kullandı: “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimi için adaylık başvuru süreci Belediye Başkanı Aday Adaylarımız için 16 Kasım 2018 günü saat 24.00 itibariyle sona ermiştir. İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri Aday Adaylarımız için de 3 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecektir. Dün akşam itibariyle sona eren Solhan Belediye Başkanı Aday Adaylığı için bir birinden değerli çok kıymetli 7 arkadaşımız başvuruda bulunmuştur. Arakonak Belde Belediye Başkanı Adaylığı için herhangi bir başvuru olmadı. Ben şuan hem Arakonak hem de Solhan Belediye Başkanlığı görevini icra eden değerli iki Belediye Başkanlarımıza, Belediye Başkanı Aday Adaylarımıza, Belediye Başkanlığı için başvuran 7 değerli Belediye Başkanı Aday Adayımıza teşekkür ediyorum. Kendilerine hayırlı olsun, partimiz için hayırlı olsun ve inşallah rabbim kendileri için hayırlı bir sonuçla neticelendirsin diyorum. Biz Solhan’da, Küçük bir ilçede yaşıyoruz mutlaka hepimizin bir vesile ile birbirimizle bir akrabalık hukukumuz, arkadaşlık, dostluk hukukumuz mevcuttur. Bu hukuk çerçevesinde birbirimizle iletişim halindeyiz. Bu bir hizmet yarışıdır. Solhan’ımıza, partimize hizmet etmek için Solhan’ımızın gelişmesini, kalkınmasını sağlamak ve bu anlamda hizmete talip olmak için birbirinden değerli arkadaşlarımız başvuruda bulunmuşlar. Bu arkadaşlarımızla beraber burada aynı masa etrafında kahvaltıda bir aradayız. Ve bundan sonraki süreçte de Allah kime nasip eder ancak o biliyor. Emin olun takdir cenabı Allah’ındır. Yani kime nasip olmuşsa önümüzdeki süreçte zaten beli olacaktır. Benim aday adayı arkadaşlarımızdan hasetten ricam AK Parti Solhan Belediye Başkanı Adaylığı, Arakonak Belde Belediye Başkanı Adaylığı için kim aday gösterilirse gösterilsin diğer arkadaşlarımızdan ricam birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı bozmadan onun etrafında kenetlenerek bu kutlu yürüyüşümüzü devam ettirmemiz gerekiyor. Bu vesile ile 2019 Mart seçimlerinin hem ilçemiz, hem ülkemiz, hem partimiz için inşallah hayırlara vesile olsun diyoruz. Tekrar Aday Adayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Katılımınız için her birinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN