• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

AĞRALI ‘‘TEK BAŞIMA ANCAK BU KADAR’’

11 Temmuz 2019
4 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.

İsviçre’nin Zermatt kentinde düzenlenen 18’inci Avrupa Dağ Şampiyonası’nda 23’üncü olan milli atlet Yavuz Ağralı, destek görememesinden yakındı. Ağralı, ‘‘Asgari ücretle geçinmeye çalışıyorum. Sadece yarış ayakkabım 600 TL, sporcu performansının özel bakım ve beslenmeyle de ilgisi var tek başıma anca bu kadar.’’ dedi.

İsviçre’nin Zermatt kentinde düzenlenen 18’inci Avrupa Dağ Şampiyonası’nda 23’üncü olan milli atlet Yavuz Ağralı, Şampiyonada aldığı sonuçtan çok, şampiyona sonrası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla sevenlerini üzdü. Destek görememekten yakınan Ağralı, ‘‘Asgari ücretle geçinmeye çalışıyorum. Sadece yarış ayakkabım 600 TL, sporcu performansının özel bakım ve beslenmeyle de ilgisi var. Tek başıma anca bu kadar.’’ dedi.

Geçmişte aldığı başarılarla adından sıkça söz ettiren milli atlet, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı; ‘‘Bugün İsviçre’nin Zermatt kentinde yapılan 18. Avrupa Dağ Şampiyonası’nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım ve 23’üncü sırada bitirdim. Şimdi neden 23’üncü oldun diyeceksiniz. Bununla ilgili bir kaç şey söyleme gereği duyuyorum… Yarışa çıkmadan önce kendi kendime dedim ki, ‘Yavuz, bugün ilk 3’e girebilirsin.’ ve yarışmaya da öyle başladım. İlk 5’inci km de ilk 7’deydim. Hâlâ madalyayı düşünüyordum. Çok sert bir tırmanışa denk geldik ve bir anda dizlerim kitlendi, gidemedim. Gittikçe gerilere düştüm. Yarışma 1600 rakımda başlayıp 2700 rakımda bitti. Gittikçe daha fazla zorlanıyordum. Bunun sadece Rakımla ilgisi elbette yok… Ekonomik olarak da olumsuz etkisi var. Milli sporcuyum ama asgari maaş kadar bile alamıyorum. Bir sponsorum yok. Avrupa’da, Dünya’da Balkan Şampiyonaları’nda ülkemi temsil ediyorum. Ama asgari ücretle geçiniyorum. Sadece yarış ayakkabım 600 TL.’ den fazladır.

TEK BAŞIMA ANCAK BU KADAR

Biraz da kişisel durumumla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum, izniniz olursa. Büyükler kategorisinde sanki Bingöl ilimizde her yıl Avrupa Dünya Şampiyonalarına katılan çok fazla destek bekleyen sporcularımız var. Bir tek ben varım ve çok az destek görüyorum. Kimsenin umurunda bile değilim. Sadece Belediye bana cüz’i miktarda da olsa sahip çıkıyor.  Valimiz ve değerli Semiramis Karaarslan hocam, benim işe girebilmem için çaba sarf ediyorlar… Yetkili mercilere durumumu bildirdiler. Valimiz Kadir Ekinci Bey sağ olsun, maddi anlamda zaman zaman destek sağlıyor. Bingöl Basını beni hiç yalnız bırakmadı. İsterdim bugün dereceyle döneyim. Ama olmadı. Özel bakım ve beslenmeyle de ilgisi bulunmakta sporcu performansının… TEK BAŞIMA ANCAK BU KADAR. Ayrıca üzerimde emeği olan herkese çok çok teşekkür ederim.’’

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN