• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

400 YATAKLI HASTANE YATIRIM PROGRAMINDA!

16 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
879 defa okundu.
400 YATAKLI HASTANE YATIRIM PROGRAMINDA!

2017 yılında çalışmalarına başlanılan 400 yataklı yeni hastane binasının, 2020 yılı yatırım programına alındığı açıklandı. Yaklaşık 80 bin metrekare alana yapılması planlanan yeni hastanenin proje tutarının ise 244 milyon TL olduğu öğrenildi.

Bingöl Devlet Hastanesi yanına inşa edilmesi planlanan 400 yataklı yeni hastane binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2020 yılı yatırım programına alındığı açıklandı. 80 bin metrekare alana yapılması planlanan hastane binasının proje tutarı 244 Milyon 500 bin TL olduğu öğrenilirken, yapılması halinde mevcut hastane yanı “Sağlık Kampüsü” olacak.

YILMAZ ve BERDİBEK AÇIKLADI

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; “Olmaya Cihanda Devlet Bir Nefes Sıhhat Gibi! 2020 Yılı Yatırım Programına giren 400 yataklı Hastanemiz hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise; “Hayatta en büyük hediye sağlıktır. 2020 Yılı Yatırım Programına giren 400 yataklı Hastanemiz Bingöl’ümüz için hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız-Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz” şeklindeki ifadelere yer verdi.

“DOĞUM HASTANESİ TAŞINACAK”

Yeni hastane binasının tahmini 2021 sonlarına doğru tamamlanacağını daha önce aktaran İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu; şunları söylemişti:

“400 yataklı devlet hastanemizin hizmete açılmasıyla şu anda hizmet vermekte olan 250 yataklı Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet verecektir. Böylece Kadın Doğum ve Çocuk hastalarımız için de daha nitelikli ve ferah bir ortamda hizmet verilecektir. Toplamda 650 yatak olacak iki hastane birleştirilerek tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN