• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

2 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1463 defa okundu.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ düzenlenen program ile kutlandı. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Kaymakam Kıyıcı öğretmenlerin toplumdaki yeri ve değerini anlatırken, öğrenci – öğretmen arasında yaşanmış duygusal bir anekdotu anlatarak öğretmenlerin gününü kutladı.

Solhan’da ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile kutlandı.

Programa Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, İlçe Emniyet Müdür V. Gökhan Şenel, İlçe Jandarma Komutanı V. Özcan Özaydın, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapıldı. İlk tören Hükümet Konağı bahçesinde çelenk sunumu ile yapıldı. Daha sonraki program ise Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Abdurrahim İnan konuşurken İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ve Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı da birer konuşma yaptılar.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşan Abdurrahim İnan, “Önce bir harftir öğretmeniniz, bir hece sonra bir kelime. Sonra eliniz tebeşir tozuna bulanır, zihniniz de bilgiye. Başöğretmen Mustafa Kemal’e en derin sevgilerle… O, eğitime halkının eğitimine önem verirdi. Millet mektepleri de en sarsılmaz nişane. Bizler de onun öncülüğünde yorulmadan, pes etmeden, sabırla, inançla, emin adımlarla geleceğe yürümek zorundayız. Çünkü baş döndürücü gelişimin olduğu bir çağdayız. Değişim, dönüşüm, farklılaşma o kadar hızlı ve ani olmakta ki eğitim ve eğitimle ilgili unsurlar da bu hıza ayak uydurmak durumundadır. Biz öğretmenler de bu değişime ayak uydurmalı hatta çağın ilerisini görebilmeliyiz. Biz öğretmenlerin durması gibi bir lüksü olamaz, biz dursak gelecek inşa olamaz. Bu hızlı değişim içerisinde eğitimin asli unsuru olan öğrencilerimizi unutmamalıyız. Unutmamalıyız ki öğrencilerimiz her şeyden evvel bir insan. Biz bu küçük insanların yüreğine dokunamazsak zihinlerine giden yolu da bulamayız. Bu küçük insanlar ilkin bizden anlaşılmayı bekler. Onları anlamadan da öğrenme faaliyetlerini anlaşılır kılmak maalesef ki mümkün değildir.” diye konuştu.

ÖĞRETMENLİK BİR MESLEKTEN ÇOK BİR DEĞERDİR

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 91. yıl dönümünü ve  bizlere öğretmenler günü olarak  atfedilmiş bu günü bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz” diyerek konuşmalarına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, konuşmalarına şöyle devam etti: “Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir. Biliyoruz ki öğretmenlik bir meslekten çok bir değerdir; toplumun en kıymetlileri olan çocuklarımızın geleceğini ve dolayısıyla memleketimizin geleceğini şekillendiren bir değer. Ne mutlu ki böyle saygın bir mesleğin neferleriyiz. Ülkeler değil gönüller fetheden neferleriz. Bizler biliriz ki her çocuk çok önemli, her çocuk çok kıymetli, her çocuk bir tohum, sevgiyle eğitildiğinde tüm dünyaya yayılacak bir sevginin, kardeşliğin, güzelliğin tohumu. Bizler hep birlikte çocuklarımızın geleceği için, daha güçlü bir Türkiye için hatta daha yaşanılır bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Vatan bizden görev bekler. Bilimin aydınlığında teknolojiyi yakalamış, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, vatana millete faydalı, büyüklerine saygılı, sadece kendini değil bütün doğayı koruyan, bütün yaratılmışlara sahip çıkan bireyler yetiştirmemizi bekler. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Akabinde Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı kürsüye çıkarak öğretmenlerin toplumdaki yeri ve değerini anlatırken, öğrenci – öğretmen arasında yaşanmış duygusal bir anekdotu anlatarak öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Program geçtiğimiz eğitim öğretim yılında göreve başlayan aday öğretmenlerin yemin töreni, öğrenci ve öğretmenlerce hazırlanan etkinliklerle devam etti. 24 Kasım öğretmenler günü programı sürpriz hediye çekilişi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN