• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

2019’UN EN’LERİ BELLİ OLDU

30 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1071 defa okundu.
2019’UN EN’LERİ BELLİ OLDU

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından gelenekselleştirilen ‘Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nin 11’incisi gerçekleştirildi. Bingöl’ün enleri, ödül gecesinde ödüllerini aldı.

Bingöl’ün en aktif sivil toplum kuruluşlarından olan Bingöl Tavz Kültür ve Kalkınma Derneğinin (TAVZ DER) Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirdiği ve yaklaşık bin kişinin katıldığı 11. Bingöl başarı ödülleri gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Tavz Der, oluşturduğu komisyonlarla 5 dalda Bingöl’ün enlerini belirleyip görkemli bir gecede ödül dağıtımını gerçekleştirdi.

Programa, Siyasi Parti Bingöl İl Başkanları, Milli Savunma Bakanlığı Müşaviri Ziya Sözen, Siyasi partilerin il/ilçe Belediye başkanları, STK temsilcileri Kamu Kurum Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen ödül gecesi, Grup Tillo’nun seslendirdiği ilahi ezgilere izleyicilerde eşlik ederek renkli görüntülerin yaşanmasına sahne olurken program sonunda misafirlere yöresel lezzet zervet ikram edildi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

11.Bingöl Başarı Ödülleri hak sahiplerini belirlemek için bu yıl Bingöl’de yayın yapan basın temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile istişareler yapıldığını ve bunun sonucunda ödüllerin belirlendiği belirtildi. 5 Dalda belirlenen ödüllerin yanında dernek faaliyetlerinde bulunan temsilcilere de verilen 2 ödül ile birlikte 7 ödül dağıtıldı.

2019’UN ENLERİ

1: Yılın Sporcusu: Bedirhan Alpagu

2: Yılın Sivil Toplum Kuruluşu: Umut Kervanı

3: Yılın Eğitim Ödülü: Ahmet Bağbars proje ekibi

4: Yılın Kültürel Çalışması: Zazaca Vir Dergisi

5: Yılın Yatırım ve İstihdam Ödülü: VESA Tekstil

TAVZ DER’İN KENDİ ÖDÜLLERİ

1: Tavz Der Teşekkür Ödülü; Geçmiş dönem dernek başkanları

  1. Tavz Der Onur Ödülü; Molla Muhammed Saygın
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN